BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 8057 - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havanın yağmurlu ve soğuk olduğu bir günde hiç değilse kalpleri sıcak tutabilmek için oyunlarımızı yanımıza alarak Pediatri servisinde yatan 6 yaşındaki miniğimizin yolunu tuttuk. Biz gittiğimizde henüz yeni uyumuştu prensesimiz. Biz de uyandırmaya kıyamayıp bekledik. Uyandıktan sonra hemen heyecanla yanına gittik. Yanına geldiğimizde babasıyla resim yaparken bulduk onu ve biz de onun da isteğiyle resim tamamlamaca oyunu oynamaya başladık. Bu çok zevkli bir oyundu. Birbirimizin çizdiği resimleri tamamlayıp ortaya eğlenceli resimler çıkardık. Prensesimizin resim yapmaktan çok keyif aldığı belliydi. Zaten büyüyünce de hem ressam hem doktor olmak  istediğini öğrendik. Sohbetimizi ederken en sevdiği rengin sarı olduğunu en sevdiği çizgi filmin de Rafadan Tayfa olduğunu söyledi. Daha sonra yanımızda getirdiğimiz  oyunları oynamaya başladık. Miniğimiz o kadar zekiydi ki oyunları çabucak kavrayıp bizimle yarışmaya başladı. En son da "Who İs İt" adlı oyununu oynadık. Oyunu o kadar sevdi ki bu son diye diye defalarca oynadık. Sıra dileğini sormaya geldiğinde  hiç düşünmeden “Who İs İt” oyununu istiyorum dedi.  Siz de prensesimizin dileğini gerçekleştirip minik kalplerde kelebekler uçuşmasına vesile olmak ister misiniz?

Prensesimizin hediyesinin geldiğini duyunca çok mutlu olduk. Hemen ailesiyle iletişime geçip haber verdik. Miniğimiz, hediyesinin geldiğini öğrenince çok sevinmiş. Teslim edeceğimiz gün geldiğinde heyecanla hediyesini alarak yanına gittik. Sabırsızlıkla bizi beklediği çok belliydi. Hemen hediyesini verdik. Hediyesini heyacanla açtı. Gözlerindeki ışıltıdan çok beğendiği ve bir an önce oynamak istediği çok belliydi. Onun mutluğuna ortak olabilmek bizleri de çok mutlu etti. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzünde gülücükler açtıran gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: