BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mete Emir - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:


Güneşli bir çarsamba günü oyunlarımızı yanımıza alıp büyük bir heyecanla Genel Pediatri servisine doğru yola çıktık. Ziyaretimizde bizi büyük bir sevinçle bekleyen Mete ile tanıştık. Mete 14 yaşında ve hastanemizde Kronik Böbrek Yetmezliği (Böbreklerin zamanla işlevini kaybetmesidir) tanısı ile tedavi görüyor. Oyun oynamaya Süper Bardaklar ile başladık. Sevimli miniğimiz bu oyunda çok iyiydi. Oyun esnasında onunla yarışmaktan çok büyük keyif aldık. Mete bize oyun arasında 8. sınıf olduğunu ve en sevdiği dersin fen dersi olduğunu söyledi. İleride hastalara yardımcı olmak ve bizlerle birlikte çalışmak için doktor olmak istediğini söyledi. Onunla beraber çalışmayı dört gözle bekliyoruz. İkinci oyunumuz için Jenga'yı seçtik ve bu oyunu Mete ile oynamak çok eğlenceliydi. Son oyunumuzda Mete Hızlı Dedektif oyununu oynamak istedi ve bu oyunda hızı ve dikkati ile hepimizi geride bırakmayı başardı. En çok keyif aldığı oyunun bu olduğunu ve daha sonra yine oynamak istediğini söyledi. Ziyaretimizin sonuna yaklaştığımızda Mete'ye bir dileğini sorduk. Bir süre düşündükten sonra bize "Uzaktan Kumandalı Dağ Arabası"  istediğini söyledi. Sizde miniğimizin dileğini gerçekleştirip mutluluğuna mutluluk katmak ister misiniz?

Güzel bir perşembe gününde miniğimizin hediyesinin bize ulaştığını öğrendik. Hemen onunla iletişime geçtik ve hastaneye geleceğini öğrendik. Büyük bir sevinçle pediatri servisinin yolunu tuttuk. Mete çok tatlıydı. Bizi ve hediyesini görünce çok sevindi. Hediyesinin çok güzel olduğunu ve hep onunla oynayacağını söyledi. Miniğimizin mutluluğuna şahit olmamızı sağlayan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: