BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mara - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşin hafifçe gülümsediği bu güzel kış günü elimizde oyunlarımızla çocuk hastanesinin yolunu tuttuk. Genel Pediatri servisinde Mara’yı ziyarete geldik. Mara 12 yaşında ve hastanemizde Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısı ile tedavi görmekte. Miniğimiz Mara’ya onunla oyun oynamak istediğimizi söyleyince hemen heyecanla kabul etti ve kısa bir tanışmadan sonra oyunlarımızdan Akıllı Bardaklar oyununu seçerek oynamaya başladık. Miniğimiz oyunu ilk defa oynamasına rağmen çok hızlı bir şekilde zile basıyordu. Oyunu kazandıktan sonra yeni bir oyuna geçmek istedi. Bu sefer Pat Pat oyununu seçti. Oyunu bir yandan açıklarken diğer yandan onunla sohbet de ediyorduk, akıllı bıdığımız büyüyünce kalp doktoru olmak istediğini ve çocukları çok sevdiğini söyledi. Oynadığımız bu oyunda da miniğimiz bizim önümüze geçmeyi başardı. Oyunlardaki bu başarısı karşısında hayran kalarak devam ediyorduk ve tabii bir yandan da sohbetimiz ilerliyordu. Mara bize en sevdiği rengin mavi olduğunu, üç kardeş olduklarını ve kardeşlerini çok sevdiğini anlattı. Oyunlarımıza Uno ile devam ettik. Miniğimize artık veda etmemiz gerektiğini söylediğimizde bizimle oynarken çok eğlendiğini söyledi.  Ziyaretimizin sonunda Mara’ya bir dilek hakkın olsa ne istersin diye sorduğumuzda bize “Pembe Scooter” diye cevap verdi. Ardında yüzündeki tatlı gülümseme ile bizi uğurladı. Siz de Mara’nın dileğini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?

Güzel bir mayıs gününde Rama’nın dileğinin bize ulaştığı haberini aldık. Heyecanla hemen Rama’nın ailesine ulaştık. Birkaç gün içinde hastaneye geleceklerini öğrendik ve beklemeye başladık. Teslim günü gelince heyecanla Rama’ya dileğini teslim ettik ve güzel gülüşüyle mest olduk. Rama’nın dileğini gerçekleştirip mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: