BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kıvanç Eray - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Genel Pediatri servisinde tedavi gören 9 yaşındaki Kıvanç Eray ile tanıştık. Odaya girip tanıştığımızda karşımızda gayet olgun ve kendinden emin bir çocuk vardı. Önce biraz sohbet ettik, Kıvanç Eray'ı tanımaya çalıştık. Kıvanç Eray henüz ne olacağına pek karar verememiş ama arabaları çok sevdiği için otomotiv mühendisi olmak istiyor ve çok güzel araba resimleri çiziyormuş. Ayrıca bulmaca çözmeyi de çok seviyormuş. En sevdiği ders matematikmiş ama İngilizce'ye de ilgi duyuyor. Ayrıca kitap okumak, sevdiği etkinliklerden ve öğretmeninin verdiği kitap özeti çıkarma ödevlerini çok severek yapıyor. Kitap okuma yarışmalarına katılıp madalya da kazanmış. Derslerde Covid-19 kurallarına dikkat ediyor ve arkadaşlarını da bu konuda teşvik ediyormuş. Teneffüslerde arkadaşlarıyla kovalamaca oynamayı çok seviyormuş. Bu konudaki yeteneğinin tartışmasız olduğunu aynı anda iki kişiyi birden yakalamasından anlıyoruz. Daha sonra Jenga ve Uno oyunlarını oynamaya başladık. Jenga'yı bildiği için ilk ondan başladık, bu oyunda iyi olduğundan bizi geride bıraktı. Uno'yu pek hatırlamadığını söyledi ama başladığımızda hemen bize ayak uydurdu hatta bizden iyi oynamaya başladı. Kıvanç ile biraz daha sohbet ettiğimizde Galatasaraylı olduğunu ayrıca bir Ronaldo fanı olduğunu öğrendik. Çizgi film dünyasına da hakim olan Kıvanç, Rafadan Tayfa çizgi filmini kaçırmıyormuş. Yanımızda getirdiğimiz hayvanlar hakkındaki kitabımızla ilgili konuştuk ama zaten Kıvanç hayvanlar aleminin neredeyse tamamını biliyor. En çok kuşları sevdiğini ve evde biri sarı biri mavi 2 kuşu olduğunu söyledi. Annesi Kıvanç'a Cesur Yürek lakabıyla sesleniyormuş. Kıvanç' ın da hayali " CESUR YÜREK KIVANÇ ERAY yazılı kupa ve madalyası olması". Merakının peşinden koşan ve sonuna kadar sorgulayıp başarana kadar çabalayan bu cesur yüreğin hayalini gerçekleştirmek ister misiniz? :)

Bugün Kıvanç Eray'a dört gözle beklediği hediyesini ulaştırdık. O kadar mutlu oldu ki gözlerinden okunuyordu mutluluğu. Hemen madalyasını takıp kupasını eline aldı ve gönüllüsüne bol bol teşekkür yolladı. Biz de Kıvanç Eray'ın hayalini gerçekleştirip yüzünü güldüren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: