BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kevser - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir pazartesi sabahı bütün neşemiz ve enerjimizle oyunlarımızı alıp hastanemizin Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Güzeller güzeli Kevser ile orada tanıştık. 5 yaşında olan Kevser hastanemizde Kistik fibrozis (Tüm salgı bezlerini etkileyen bir tür genetik hastalık) tedavisi görmekte. Odasına girip kendimizi tanıttıktan sonra onunla oyun oynamak istediğimizi söyleyince çok mutlu oldu ve heyecanla bizle oynamayı kabul etti. Getirdiğimiz oyunlardan Neşeli Bardaklar'ı ilk kez oynamasına rağmen çok hızlı öğrenen miniğimiz oyunun galibi oldu. Oyun oynarken ettiğimiz sohbette onun hayvanları çok sevdiğini, birçok hayvanı tanıdığını Maviş isminde bir kuşu olduğunu ama en çok Pamuk Prenses adındaki kedisini sevdiğini öğrendik. Kevser ilerde hemşire olmak istiyormuş. Çizgi film izlemeyi ve saklambaç oynamayı çok seven miniğimiz evde en çok ablasını seviyormuş. Sohbetimizin ardından Kule oyununu oynamaya başladığımızda Kevser'in bu oyunu çok sevdiğini fark ettik. Sohbetimizin sonuna doğru Kevser'e gerçekleşmesini çok istediği bir dileğini sorduğumuzda oyuncak bebekleri çok sevdiğini bu yüzden "Altını ıslatan bebek" istediğini söyledi. Siz de miniğimizin bu dileğini gerçekleştirerek yüzündeki tatlı gülümsemenin sebebi olmak ister misiniz?

Hediyesini hevesle bekleyen miniğimiz Kevser'e hediyesini teslim ettik bugün. Görünce çok mutlu oldu ve hemen bebeğiyle oynamaya başladı. Hayalini gerçekleştiren gönüllüsüne de bol bol teşekkür yolladı. Biz de Kevser'in dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna aracı olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. İyiki varsınız:)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: