BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kardelen - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bulutlu bir mayıs günü Genel Pediatri servisimizde yatan 11 yaşındaki güzeller güzeli kızımız Kardelen’i ziyarete gittik. Kardelen servisimizde Hipertiroidi (Tiroid bezinin fazla çalışması) tanısıyla misafir ettiğimiz bir miniğimiz. Odasına girdiğimizde şaşkın gözlerle bize bakıyordu. Her şeyden önce bizimle tanışmak, kim olduğumuzu, neler yaptığımızı, projemizi öğrenmek istedi. Hep beraber keyifli bir şekilde sohbet etmeye başladık. Kardelen 6. sınıfa gidiyormuş. Okulunu ve arkadaşlarını çok sevdiğinden bahsetti bizlere. Okul hakkında konuşurken en sevdiği dersin Türkçe olduğundan bahsetti ve dolayısıyla kitap okumayı çok sevdiğini söyledi. İleride ne olmak istiyorsun sorumuza en sevdiği ders olan Türkçe dersinin öğretmeni ya da hastanede geçirdiği zamanlarda kendisi ile hem eğlenip hem ilgilenen hemşireler gibi hemşire olmak istediğini söyledi. Laf arasında en sevdiği rengin pembe olduğunu da öğrendik şirinemizin. Boş zamanlarında satranç ve mandala oynamaktan çok zevk alıyormuş hatta satranç turnuvasında derecesi varmış. Sıra bizden dileğini sormaya geldiğinde oyuncakları çok sevdiğini, bizden “Ağlayan ve altını ıslatan oyuncak bir bebek” istediğini söyledi. Siz de minik Kardelen’in bu dileğini gerçekleştirerek o güzel yüzünde bir tebessüme vesile olmak istemez misiniz?

Minigimizin hediyesini teslim edecek olmanın verdiği mutlulukla bir Haziran sabahına merhaba dedik. Daha sonra hediyesini vermek üzere yola düştük. Hediyesine kavuşacak olmanın verdiği heyecanla meraklı bir şekilde bizi bekliyordu Kardelen. Hediyesini teslim etmemizle beraber yüzünde tomurcuklanan filizler çiçek açtı. Kardelen'e bu mutluluğu yaşatan gönüllusüne teşekkür ederiz.


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: