BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İsmail - Gaziantep Tıp Fakültesi TIP FAKÜLTESİ

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün ders çıkışı yeni bir çocukla tanışacak olmanın heyecanıyla yola koyulduk. Pediatri servisimizdeki odasına girdiğimizde dinlenirken buluyoruz 5 yaşındaki İsmail'i. Yakışıklı prensimiz Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı) tanısıyla tedavi görüyor. İlk başta yanımızda hediye götürdüğümüz minik gri arabayı veriyoruz miniğimize. Çok mutlu oluyor ve kibarca teşekkür ediyor bizlere. Yanımızda götürdüğümüz boyaları, kitapları görünce gözleri ışıldıyor. Ne güzel şeyler getirmişsiniz bana diyor ve başlıyoruz boyama yapmaya. Bu esnada bize kırmızı rengi çok sevdiğini söylüyor. Hafıza kartlarıyla oyunlar oynamaya başlıyoruz, kartların konusu da meslekler olunca İsmail bize diyor ki ilerde imam olmayı çok istiyormuş. Sonra yapboz oynuyoruz ve zeka küpümüz hemencecik bitiriyor hepsini. Sonra sıra oyun hamurlarına geliyor, hepberaber adını yazıyoruz hamurlarla. Sıra vedalaşmaya gelince miniğimize dileğini soruyoruz. Bize kırmızı uzaktan kumandalı araba istediğini söylüyor. Siz de miniğimizin yüzündeki gülümsemeye ortak olmak istemez misiniz? 

İsmail'in hediyesinin geldiğini öğrenince hemen evlerinin yolunu tuttuk. İsmail arabasını görünce çok sevindi ve hemen oynamaya başladı. O ve ailesi gönüllümüze çok teşekkür ettiler. Biz de İsmail'i bu denli mutlu eden gönüllümüze ayrıca çok teşekkür ederiz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: