BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İrem - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün pediatri servisine yaptığımız ziyaretimizde güzeller güzeli miniğimiz İrem ile tanıştık. İrem 8 yaşında ve Diabetes Mellitus ( Şeker hastalığı) tanısı ile hastanemizde yatıyor. Odasına ilk girdiğimizde biraz şaşıran İrem bizi gördüğüne çok mutlu oluyor ve oyun oynama teklifimizi hemen kabul ediyor. Yanımızda götürdüğümüz oyunlarımızı şöyle bir gösteriyoruz İrem'e. Hangisini oynamak istediğini sorduğumuzda ilk başta kararsız kalıyor daha sonra Jenga oynamayı bilmediğini öğrenince bir gösterelim belki sever diyerek başlıyoruz Jenga kulemizi dikmeye. Biraz Jenga oynasak da çok uzun sürmeden Kızma Birader oynamaya geçiyoruz. Bu sırada İrem ile koyu bir sohbete başlıyoruz. Kaçıncı sınıfa gittiğini sorduğumuzda 4. sınıfa gittiğini söyleyen miniğimizin annesi de İrem' in okula biraz erken başladığını söyleyerek sohbetimize katılıyor. Büyüyünce İrem de tıpkı bizler gibi doktor olmak istediğini söylüyor ve bu bizi çok mutlu ediyor. Tabi ileride doktor olmak isteyen İrem' in en sevdiği dersin de matematik olduğunu öğreniyoruz. En sevdiği arkadaşıyla en çok ip atlamayı sevdiğini de araya sıkıştırıyor. Sohbet böyle giderken oyunda İrem birinci oluyor ve çok mutlu oluyor. Ziyaretimizin sonuna geldiğimizde dileğini soruyoruz ve biraz düşündükten sonra bizden Barbie bebek evi istiyor. Siz de İrem'in dileğini gerçekleştirerek bu güzeller güzeli miniğimizin yüzündeki gülücüklerin sebebi olmak istemez misiniz? 

İrem'e hediyesini ulaştırdığımızda çok sevindi. Bir an önce Barbie evini kurup oyunlar oynamak istedi. Miniğimizi bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: