BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Feride - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Gökyüzünde bembeyaz bulutların olduğu güzel bir günde rengarenk oyunlarımızı ve boyama kitaplarımızı elimize alıp Onkoloji servisine doğru yola çıktık. Odaya geçtiğimizde güler yüzüyle bizi karşılayan Feride bizimle oynamak için çok heyecanlıydı. Feride 6 yaşında ve hastanemizde Lösemi (Kan kanseri) tanısı ile tedavi görmekte. Feride götürdüğümüz oyunlardan yapboz ile başlamak istediğini söyledi. Yapbozda kumdan kale yapan bir maymun vardı. Feride bu maymunun bir çizgi film karakteri olduğunu ve adının Kukuli olduğunu söyledi. Ardından en sevdiği çizgi filmin Rafadan Tayfa olduğunu öğrendik. Yapboz yaparken hep beraber hızlıca düşünüp iyi iş çıkardık. Tüm parçaları çabucak birleştirdik. Feride'nin bu oyundaki el becerisi gerçekten çok etkileyiciydi. Sonrasında rengarenk kalemlerimizle boyama yapmaya başladık. Öncelikle çok güzel bir yunus balığı boyadık. Ardından mavi renkli bir televizyon boyamaya koyulduk. Feride harika yeteneğiyle güzelce nesneleri boyadı. Feride'ye en sevdiği rengi sorduğumuzda pembe ve mor renklere bayıldığını söyledi. Ayrıca oyunlardan da saklambaç oynamayı sevdiğini öğrendik. Bir de prensesimizin birden çok bebeği vardı. Bu bebeklerini bize gösterdi. Onlarla oynamayı çok seviyormuş. Feride neşesiyle bize enerji verdi ve onunla beraber çok eğlendik. Güzel geçen dakikalarımızın ardından minik arkadaşımıza dileğini sorduğumuzda "Gökkuşağı Desenli Beyaz Ayakkabı" istediğini söyledi. Sizler de miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

Güzel bir günde prensesimiz Feride'nin hediyesi elimize ulaştı. Hemen ailesiyle iletişime geçtik. Feride'ye hediyesini teslim etmek için sabırsızlanıyorduk. Miniğimiz hastaneye geldiği gibi Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Hediyesini verdiğimizde çok sevindi. Bu sevinci her halinden belli oluyordu. Tatlılığıyla, enerjisiyle ve gülümsemesiyle içimizi ısıttı. Neşesi bizim içimize de doldu. Bu güzel duyguları Feride'nin ve bizim tatmamıza vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: