BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Elif - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel ve sıcak bir günde, miniğimizle tanışmanın heyecanıyla Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde hanım hanımcık, güzel ve tatlı bir kız olan Elif ile tanıştık. Elif hastanemizde Diabetes Mellitus (şeker hastalığı) tanısı ile tedavi görmekte. Elif’le birlikteliğimize kendimizi tanıtmakla başladık. Daha sonra onu tanıdık. Kendisi 15 yaşında, lisesinde aşçılık üzerine okuyan çok hamarat ve güzel bir kız. Çekingen olmasına rağmen bunu kolayca aştı ve bizi sevecenlikle karşıladı. İlk oynadığımız Sihirli Bardaklar oyunumuzda Elif gayet hızlıydı ve tabi ki galip geldi. Daha sonra Jenga oynayarak uzunca kule yapmaya başladık ve Elif ellerinin titrediğini söyleyip heyecan yapmasına rağmen onu cesaretlendirdik ve yine kazanmayı bildi. Oyunlarımızı oynarken hangi yemekleri yapmayı sevdiğinden, hobilerinden bahsetti. Elif Kilisli olduğu için memleketine özgü yemekleri yapmayı çok sevdiğini, en sevdiği yemeğin dolma olduğunu ve kırmızı rengi çok sevdiğini söyledi. Ziyaretimizin sonunda minik aşçımıza dileğini sorduk. Kendisi "Büyük pembe pelüş ayıcık" istediğini söyledi ve çok heyecanlandı. Siz de Elif’in dileğini gerçekleştirip güzel gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Elif'in hediyesinin fakültemize ulaştığını öğrenince çok mutlu olduk. Ailesiyle iletişime geçtik ve yakın zamanda hastaneye gelmeyeceklerini öğrenince hemen kargoya verdik dileğini. Miniğimiz ayısı eline ulaşır ulaşmaz gözündeki mutluluğuyla bize fotoğrafını gönderdi. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: