BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Dervişali - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bulutların gökyüzünü kapladığı bir nisan gününde minik bir beyefendi ile tanışmak için Onkoloji servisine gittik. Bizimle oyun oynamak ister mi diye sorduğumuzda biraz sıkılmış görünen miniğimiz heyecanlı bir şekilde hemen kabul etti. Dervişali 10 yaşında ve Lösemi (Bir çeşit kan kanseri) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Hemen yanımızda getirdiğimiz oyunlardan hangisi ile başlamak istediğini seçti ve Domino oyunu ile başladık. İlk defa oynamasına rağmen hemen oyunu kavradı, biz de bu arada onu tanımaya başladık. Dervişali matematik dersini çok seviyormuş. Ama yapmayı en çok sevdiği şey bisiklete binmek olan miniğimiz biraz da hızlı ve heyecanlı. Dervişali'nin macera dolu anılarını dinlerken bir yandan da Pat Pat oyununu oynamaya başladık. Miniğimiz çizgi film izlemeyi ve resim çizmeyi de çok seviyormuş. Her gün düzenli kitap okuma alışkanlığına da sahip olan miniğimizle son olarak ustalığını sergilediği Jenga oyununu oynadık. Dervişali'ye olmasını çok istediği bir dileği var mı diye sorduğumuzda “Uzaktan Kumandalı Beyaz Uçak” istediğini söyledi. Siz de Dervişali'nin dileğini gerçekleştirip minik bir kalbi mutlu etmek ister misiniz?

Güneşli güzel bir günde yola Dervişali için çıktık. Dileğini teslim etmek için yanına gittiğimizde hediyesini görünce çok heyecanlandı. Hemen açıp kurduktan sonra Dervişali uçağıyla oynamaya başladı. Gönüllüsüne bol bol teşekkür yolladı. Biz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek onun yüzünü güldüren gönüllümüze çok teşekkür ederiz iyi ki varsınız.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: