BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Cüneyt Berat - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Haziranın gelmek üzere olduğu bir hayli belli olan, güneşli bir Gaziantep gününde elimizde Nebuu Junior, Uno ve Resimli Deyim Kartları oyunlarıyla ve içimizde büyük bir heyecanla 3 arkadaş Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Bizi gördüğüne çok sevindiği, tabiatı hatırlatan yeşil gözlerinden hemen anlaşılan 12 yaşındaki Cüneyt ile tanıştık. Cüneyt, Genel Pediatri servisinde Kronik Böbrek Yetmezliği (Böbreklerin zamanla işlevini kaybettiği bir hastalık) tedavisi görüyor. Oyun oynamak için sabırsızlandığı kıpır kıpır oluşundan belli olan Cüneyt'e, hangi oyunla başlamak istediğini sorduğumuzda önce bize fark etmeyeceğini söyledi ancak biz başkahramanımızın kendisi olduğunu söylediğimizde Nebuu Junior oyunuyla başlamak istediğini belirtti. Oyuna geçtiğimizde kartlardaki kelimeleri o kadar net anlatıyordu ki Cüneyt takımıyla bizi nasıl yendiğini anlamayadık bile. Ardından Uno'yu nasıl oynayacağımızı Cüneyt'e anlattıktan sonra oyunu hemen kavrayıp strateji geliştirdiğini gördük, henüz üçüncü eli görmeden de yaptığı zekice hamlelerle oyunu kazanmayı bildi. Oyun esnasında tatlı prensimizle sohbet ederken koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu, köyde ailesiyle yaşadığını ve orada civcivlerinin tavuklarının olduğunu, maç izlemekten keyif aldığını, en sevdiği rengin mavi olduğunu, katılmaktan en çok keyif aldığı dersin beden eğitimi olduğunu ve voleybol oynamayı çok sevdiğini öğrendik. Gelecekte ne olmak istediğini sorduğumuzda ise kaportacı olmak istediğini söyledi. Cüneyt'in Uno'da ikinci eli kazanmasının ardından Resimli Deyim Kartları'yla deyimleri birbirimize resimlerle anlatmaya çalışmak ise çok eğlenceliydi. Hem unutulmaya yüz tutmuş deyimleri yeniden gördüğümüz hem de Cüneyt'in daha önce hiç karşılaşmadığı deyimleri öğrendiği ufuk açıcı bir oyun oldu hepimiz için. Macera kitaplarından hoşlandığını tahmin ettiğimiz Cüneyt'e, ayrılmadan önce bir sonraki gelişimizde bize anlatması için Ay'a Yolculuk kitabını hediye ettik. Cüneyt'e en büyük hayalini ve kendisini en çok neyin mutlu edeceğini sorduğumuzda "Mavi bisiklet" cevabını aldık. Cüneyt'in mavi bisiklet dileğini gerçekleştirip baharın geldiğini hatırlatan gözlerindeki ışıltıya ve yüzündeki mutluluğa ortak olmak ister misiniz?

Yapraklar yeşille hayata koşarken, güneş sarı ışıltısıyla yaşamı aydınlatırken, 21 Haziran gündönümüyle yaz mevsimi tam anlamıyla gelmişken Cüneyt'in dileği olan mavi bisikletin de bize ulaşmasıyla yaşam enerjimiz yenilendi. Biz de bu enerjiyle, vakit kaybetmeden Cüneyt'in dileğini kendisine teslim ettik. Cüneyt'in mavi bisiklet dileğini gerçekleştirerek onu bu denli sevindirip yeşil gözlerinin ışıldamasına sebep olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz:)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: