BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Beyzanur - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Oldukça sıcak ve güneşli bir pazartesi günü, 3 arkadaş, miniğimizle tanışmak için sabırsızlanarak hastanemizin Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Pediatri servisinde, Crohn hastalığı (bütün sindirim sistemini etkileyen bir hastalık) tedavisi gören 16 yaşındaki Beyzanur ile tanıştık. Bizi oldukça sevecen ve sıcak karşılayan Beyzanur'a yanımızda götürdüğümüz Resimli Deyim Kartları, Akıllı Bardaklar ve Uno gibi çeşitli oyunlardan hangisiyle başlamak istediğini sorduğumuzda Uno cevabını aldık . Uno oyununu nasıl oynayacağımızı güzeller güzeli Beyzanur'a anlattıktan sonra, çok eğlenceli ve uzun süren oyunumuzu ilk defa oynamasına rağmen kazanan Beyzanur olmuştu. Oyun oynarken sohbet arasında, bütün renklerin ayrı bir güzelliğinin olduğunu düşündüğünü ve tek bir rengi değil de renklerin bir araya geldiği zaman  oluşturduğu harmoniyi sevdiğini söyledi. Kendisine ne olmak istediğini sorduğumuzda da yazdığı yazıların,  öğretmenleri ve çevresi  tarafından epey beğenildiğini, yazı yazmaktan, yeni şeyler kurgulamaktan keyif aldığını ve bu yeteneğini meslek haline getirerek yazar olmayı çok istediğini söyledi. Beyzanur'un renkli ve güzel enerjisiyle geçirdiğimiz vaktin sonuna geldiğimizde kendisini en çok neyin mutlu edeceğini, en büyük hayalinin ne olduğunu sorduğumuzda bize çocukken hep yaşı kaç olursa olsun "Kahverengi  kocaman pelüş ayıcığı"nın olmasını ve ona sarılarak uyumayı hayal edip çok istediğini  söyledi.Siz de Beyza'nın dileğini gerçekleştirip yüzünde kocaman bir gülümsemeye vesile olmak ister misiniz?

Bugün, Beyzanur'un çocukluk hayali olan kahverengi kocaman pelüş ayıcığını teslim etmek üzere içimizde büyük bir heyecanla Beyzanur'un yanına gittik. Beyzanur, dileğine kavuştuğu için sevinirken biz de onu bu şekilde mutlu gördüğümüze çok sevindik. Beyzanur'u bu denli sevindirip gözlerinin içinin gülmesine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz:)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: