BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ahmet Emin - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli güzel bir günde kiminle tanışacağımızın heyecanı ile Genel Pediatri servisine doğru yola koyulduk. Kapıdan girince miniğimizin dört gözle bizi beklediğini anladık. Ahmet 10 yaşında ve Epilepsi (Sinir hücrelerinde meydana gelen aktivite bozuk) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Miniğimizle kısa bir tanışmadan sonra oyun oynamaya geçtik. Kendisinin de isteğiyle Resimdekini Tahmin Et oyununu oynamaya başladık. Oyunu ilk defa oynayan Ahmet, oyunun ilerleyen kısımlarda zekice sorular sorup kazanmasını da bildi. Sonrasında Ben Neyim? oyununu oynamaya başladık. Eşya, yiyecek, hayvan ve daha nicelerine dönüşürken ne olduğumuzu tahmin etmek bayağı eğlenceliydi. Oyunlarımızı oynarken Ahmet’le sohbet de ettik. Miniğimizin futbol oynamayı çok sevdiğini ve Galatasaraylı olduğu öğrendik. Ahmet arkadaşlarıyla oyun oynamaktan da çok zevk aldığından da bahsetti. Oyun serüvenimize Kule ve Uno oynayarak devam ettik. Güzel vakitler geçirdiğimiz ve çok eğlendiğimiz ziyaretimizin sonuna geldiğimizde Ahmet’e bizden bir dileği olup olmadığını sorduk. Biraz düşündükten sonra bizden “Krampon” istediğini söyledi. Siz de futbolu böylesine seven arkadaşımızın gollerine ortak olmak ister misiniz?

Ahmet’in dileği elimize ulaştığında çok mutlu olduk. Çünkü yakışıklımızın ne kadar heyecanla dileğini beklediğini tahmin edebiliyorduk. Hemen miniğimizin ailesiyle iletişime geçtik. Bir gün belirledik ve sabırsızlıkla beklemeye başladık. Buluşma günü geldiğindeyse hemen hediyeyi alarak Ahmet’in yanına gittik. Uzaklardan dahi heyecanını saklayamayan Ahmet bizleri gördüğüne de çok mutlu olmuştu. Hediyesini açan miniğimiz kramponunu çok beğenmişti. Bizler de Ahmet’i kramponuyla futbol oynarkenki harika vuruşlarını hayal edebiliyorduk. Güzel kalpli gönüllümüze yaşattığı mutluluklar vesilesiyle teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: