BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

YUSUF - Erciyes Tıp Fakültesi TIP FAKÜLTESİ

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Nefroloji kliniğine yaptığımız ziyarette 11 yaşındaki sevimli miniğimiz Yusuf'la tanıştık. Kendisi Psödotümör Serebri (kafa içi basıncın tümör vb. bir neden olmadan artışı) tanısıyla hastanemizde. İçeriye ilk girdiğimizde arkadaşıyla satranç oynuyorlardı, oyunun ortasında olmalarına rağmen güler yüzle bizleri karşılayıp beraber oyun oynamak istediler. Önce Jenga oynadık beraber gerçekten çok başarılı oldu. Ardından UNO oynamaya geçtik; ilk kez oynamasına rağmen oyunu çok çabuk kavradı akıllı miniğimiz ve bizlere fark attı. :) Sohbet arasında nelerden hoşlandığını, hobilerini sorduğumuzda spor yapmayı çok sevdiğini ve gelecekte futbolcu olmak istediğini söyledi. Dileğini sorduğumuzda önce biraz çekindi ve sonra gözlerinde bi ışıldama oldu. Ardından "Yeşil bir bisiklet isteyebilir miyim?" dedi . Peki siz yeşil bir bisiklet göndererek bu yakışıklı dostumuzun sevincinde bir payınız olsun ister misiniz? :)

Sevgili dostumuz Yusuf’a çok istediği bisikleti kargo yoluyla ulaştırdık. Dostumuz bugün hediyesini aldı. Yüzündeki gülümseme her şeye değerdi. Bu güzel olaya vesile olan gönüllümüze sonsuz teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: