BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yağmur - Erciyes Tıp Fakültesi

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Onkoloji servisinde güzeller güzeli Yağmur'u ziyaret ettik. Yağmur 12 yaşında ve AML (Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla tedavi görüyor. Odasına girdiğimizde birbirinden güzel ve rengarenk çizimleriyle karşılıyor bizi. Bu hoş karşılaşma ile birlikte ne kadar eğlenceli vakit geçireceğimizi anlıyoruz. Büyüyünce ne olmak istediğini sorduğumuzda resim öğretmeni olmak istediğini söylüyor Yağmur. Çizdiği resimlerden ne kadar yetenekli olduğu çok belli. Yağmur'la daha çok konuşabilmek için tekerleme söyleme yarışması yapmaya karar veriyoruz. Kendisi söylenmesi birbirinden zor birçok tekerlemeyi büyük bir rahatlıkla söyleyebilirken bizim söyleyemediğimiz zamanlar Yağmur'un kahkahalarıyla çok daha eğlenceli hale geliyor. Sözlü oyunları çok seviyor Yağmur, bu sefer de son harften isim türetme oyunu oynamaya başlıyoruz. İlerleyen dakikalarda oyuna heyecan katmak için süre de koyuyoruz, hep birlikte bilemeyeni elemek için geri sayım yapıyoruz. Bu oyunda da hem isim bilgisi hem hızlı düşünme yeteneğiyle çok güzel bir performans sergileyerek bizi yeniyor. Renkleri çok sevdiği için kum boyamanın onu çok eğlendireceğini düşünüyoruz ve sonunda harika bir çalışma yapıyoruz. Dileğini sorduğumuzda ise bize evlerinin önünde bisiklet sürmek için çok güzel bir yer olduğunu ve orda kırmızı bisikletini doyasıya sürmek istediğini söylüyor. Bu güzel ziyaret, Yağmur'un hayalini anlatırken gözlerindeki mutluluğu görmemize sebep oluyor. Siz de Yağmur'un dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna katkı sağlamak ve kocaman gülümsemesine vesile olmak ister misiniz?

 Yağmurumuz'un hediyesi elimize ulaştığı anda sevinçle ailesini aradık, hastanede olmadığını öğrenince hediyesini hemen evlerine yolladık. Hediyesini alan Yağmur, tıpkı hayalindeki gibi bahçelerinde bisikletini sürmeye başlamış. Yağmur'un bisikletini sürerken hissettiği mutluluğa kaynak olan, dileğini gerçekleştiren  gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: