BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nazife Serra - Erciyes Tıp Fakültesi

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün 7 yaşındaki güzeller güzeli Serra ile tanıştık. Nefroloji servisindeki odasına enerjiyle girdik ve kendisi de bizi çok mutlu bir şekilde karşıladı. Güzel kardeşimiz Serra'nın tanısının Esansiyel Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) olduğunu öğrendik. Sonrasında yanındaki arkadaşıyla birlikte Uno oynamaya başladık. Uno'da bizi iki kere yendi ve sonra Jenga oynamaya başladık. Keyifli oyunumuz sırasında Serra'yla biraz sohbet ettik ve bize en sevdiği rengin sarı olduğunu, ileride hem doktor hem de palyaço  olmak istediğini söyledi. :) Meslek seçimini çok beğendik ve oyun oynamaya devam ettik. Kendisiyle müzik dinledik ve ona şarkılar söyledik. Müzik dinleyince kendisine "Neşet Ertaş'ı biliyor musun?" diye sorduk, o da bize bildiğini ve sevdiğini söyledi. Jenga'dan sonra bir de boyama yarışması yaptık ve gayet hızlıydı; bizi adeta alt üst etti. Serra'mızın bize karşı gösterdiği sıcak tavırları bizi çok etkiledi. Henüz 1. sınıf olan Serra anladığımız kadarıyla okulu çok seviyor.  Oyunlar sırasında sohbete devam ettik ve bize en sevdiği şeyin Lol bebek olduğunu söyledi. Siz de prensesimiz Serra'nın dileğini gerçekleştirip yüzünde bir tebessüm oluşturmak ister misiniz? :)

Kısa bir süre önce Nazife'yi ziyaret ettiğimizde bize Lol Bebek istediğini söylemişti. Gönüllümüz bize ulaştı ve dileği teslim aldık. Miniğimizin ailesiyle iletişime geçtiğimizde bize Kayseri'ye dönmeyeceklerini söylediler. Biz de bunun üzerine dileği kargoladık ve ailesine ulaştırdık. Annesinden aldığımız bilgiye göre Nazife merakla dileğini bekliyormuş ve görünce çok mutlu olmuş. Bu durum haliyle bizi de çok mutlu etti. Buna vesile olan kıymetli gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: