BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muammer - Erciyes Tıp Fakültesi

1 1

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Soğuk bir kış günü Nefroloji servisinde  Muammer'e bizimle oynamak ister misin diye sorduğumuzda büyük bir sevinçle bizi odasına davet ediyor. 3 yaşındaki miniğimiz  VUR (idrarın mesaneden geriye kaçması) sebebiyle hastanemizde misafir olarak kalmakta. Muammer ile önce Jenga oynuyoruz ve çok eğleniyoruz. Daha sonra hayal gücümüzü kullanarak Jenga tahtalarından yollar, kuleli evler, havuz, çiçek gibi birçok şey yapıyoruz. Muammer her yeni şekil oluşturduğunda aynısını biz de yapmaya çalışıyoruz. Muammer de  bizleri alkışlayıp yeni bir şekil oluşturmaya başlıyor. :) Daha sonra boyama kitabında hünerlerini sergilemeye devam ediyor Muammer. En sevdiği rengin mavi olduğunu öğreniyoruz. Renklerin İngilizce karşılıklarını da biliyor miniğimiz. Boyama kitabındaki sebzeleri tek tek sayıyoruz ve boyuyoruz. Öğreniyoruz ki Muammer'in en sevdiği sebze patlıcanmış. Sohbete devam ederken ileride ne olmak istediğini de soruyoruz. Miniğimiz henüz karar vermemiş. Mummer'le yaptığımız bol gülmeli ve keyifli sohbet sonrası bizden bir dileği olup olmadığını soruyoruz. Uzaktan kumandalı Şimşek MC Queen bir araba istediğini söylüyor. Muammer'in bu dileğini gerçekleştirmek ve onun mutluluğuna mutluluk katmak ister misiniz? :)

Muammer'in hediyesi bize ulaştığında annesiyle iletişime geçtik ve hastaneye hediyesini vermeye gittik. Onu gördüğümüzde içimiz kıpır kıpırdı. Heyecanı yüzünden okunan Muammer bizi sıcakkanlı ve mutlu bir şekilde karşıladı. Hediyesini gördüğünde gözleri ışıl ışıl olan miniğimiz bir an önce oynamak için sabırsızlanıyordu. Miniğimizin heyecanı bize de geçti ve çok güzel dakikalar geçirdik. Koridordaki hayali yolunda arabasını ilerletirken hem kendisi eğlendi hem de hünerlerini izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Arabasını çok sevdiği her hâlinden belli oluyordu. Muammer’i ve bizi bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: