BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 9501 - Erciyes Tıp Fakültesi

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Nisan ayının başında havaların iyice ısınmasının getirdiği heyecanla öğle arasında oyuncaklarımızı aldık ve Genel Pediatri servisine ziyarete gittik. Orada bizi 5 yaşındaki prensesimiz karşıladı. Miniğimiz Patent Ductus Arteriozus tanısı (Bir çeşit doğumsal kalp hastalığı) sebebiyle hastanede tedavi görmekte. Tanışmamızın ardından miniğimizle oyun oynamaya başladık. Birlikte Jenga oynadık, daha sonra oyun hamuruyla kardan adam ve köpek yaptık. Miniğimiz bizimle çok güzel iletişim kurdu, oyunlarımıza ve bize olan ilgisi yüzünden okunuyordu. Miniğimizin yüzünü güldürmek bize çok şey kazandırdı. Sohbet ederken bize hemşire olmak istediğinden bahsetti. Sağlık alanında çalışmak konusunda en az bizim kadar istekliydi. Çok keyifli vakit geçirdik. Kahkahaların havada uçtuğu ziyaretimizin sonuna geldiğimizde miniğimize bir dileği olup olmadığını sorduk, o da bize “Mavi Bisiklet” istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Dileğimizin fakültemize ulaştığını duyunca çok heyecanlandık. Hemen miniğimizin ailesiyle iletişime geçtik ve hediyemizi vermek üzere yola koyulduk. Miniğimiz, yanına gittiğimizde bizi yüzünde gülücüklerle karşıladı ve heyecanlı gözüküyordu. Bisikletini gördüğünde heyecanı daha da arttı, miniğimizin bisikletine hemen binmek istediğini gözlerinden anlamıştık. Dileği karşılayıp miniğimizin mutluluğuna ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: