BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hatice Ravza - Erciyes Tıp Fakültesi

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Nefroloji servisinde güzel kızımız Hatice Ravza ile tanıştık. Hatice Ravza 10 yaşında, Veziko Üretral Reflü (idrarın mesaneden geriye kaçması) tanısıyla hastanemizde takip ediliyor. Odaya girer girmez bizleri sıcacık bir gülümseme ile karşılıyor. Bizler de hemen sohbet etmeye koyuluyoruz. Hatice Ravza'ya ileride ne olmak istediğini sorduğumuzda babası gibi din kültürü öğretmeni olmak istediğini öğreniyoruz. Bize hayvanları çok sevdiğinden ve bir kuşunun olduğundan bahsediyor. Kuşundan bahsederken adeta gözlerinin içi parlıyor. Bir yandan sohbet ederken aynı zamanda oyun oynamaya başlıyoruz. Öncelikle kızımızın en sevdiği oyun olan Jenga'dan başlıyoruz ve Hatice Ravza'nın bu oyunda ne kadar iyi olduğu da gözümüzden kaçmıyor. Daha sonra oyunumuza Uno ile devam ediyoruz. Ardından kum boyama yapmaya geçiyoruz. Hatice Ravza'nın tüm evi pembe yapmak istemesiyle birlikte en sevdiği rengin de pembe olduğunu öğrenmiş oluyoruz. Bu keyifli ziyaretimizin sonlarına geldiğimizde miniğimize dileğini soruyoruz ve bizlere pembe bir paten istediğini söylüyor. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirmek ve yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz? :)

Hatice Ravza'nın hediyesinin geldiğini öğrenince hemen hediyemizi alıp miniğimizin yanına gittik. Bizleri görünce çok mutlu oldu ve büyük bir merakla hediyesini açtı. O kadar sevindi ki mutluluğu görülmeye değerdi. Hemen patenlerini giydi, büyük bir mutlulukla sürmeye başladı. Kızımıza bu güzel mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: