BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Emrah - Erciyes Tıp Fakültesi

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Kayseri'de havaların ısınmaya, güneşin gülümsemeye başladığı bu güzel günde boyama kitabımızı ve oyun hamurlarımızı alıp Onkoloji servisimizin yolunu tuttuk.

Serviste bize tatlı tatlı gülümseyen Emrah ile tanıştık.

Emrah üç yaşında ve servisimizde Lösemi (Kan kanseri) tedavisi görmekte. Ona ne oynamak istediğini sorduğumuzda büyük bir hevesle "Oyun hamuru " dedi ve oynamaya başladık. Hamura şekil verirken bize en sevdiği hayvanlardan bahsetti hatta bize oyun hamurundan tavşan bile yaptı.Daha sonra en sevdiği renklerin mor ve turuncu olduğunu öğrenince hemen boyama kitabımızı kaptık ve içindeki resimleri binbir renkle donattık. Ziyaretimizin sonuna geldiğimizde Emrah'a dileğini sorduk ve bize " Mor Bisiklet " istediğini söyledi. Siz de Emrah'ın bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

Emrah'ın hediyesi bize ulaştığında büyük bir heyecanla ailesiyle iletişime geçtik. Şubat ayının güneş açan sıcacık bir sabahında hediyemizi de alıp sabırsızlıkla hastaneye doğru yola koyulduk. Koridorda Emrah bizi kocaman bir gülümsemeyle karşıladı. Hediyesini görünce çok mutlu oldu ve hemen sürdü. Miniğimizin dileğini gerçekleştiren, Emrah'ı ve ailesini böyle mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: