BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Eda Su - Erciyes Tıp Fakültesi

1 1

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Nefroloji bölümünde dünyalar tatlısı Eda Su ile tanıştık. 6 yaşında olduğunu öğrendiğimiz miniğimiz IgA Nefropatisi (Bir tür böbrek hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. Odaya girdiğimizde bizi gördüğüne fazlasıyla şaşırsa da aynı zamanda çokça seviniyor. Yanımızda getirdiğimiz oyunları gösteriyoruz ona. İlk dikkatini çeken prensesli hafıza oyunu oluyor. Beraber prensesleri seçerken bir yandan da sohbet ediyoruz. Bu sayede en sevdiği renklerin sarı ve kırmızı olduğunu öğreniyoruz. Aynı zamanda koyu bir Galatasaray taraftarıymış kendisi. Oyunumuzu oynamaya başladığımızda ise oyunundaki başarısı ve hafızası bizleri adeta büyülüyor. Daha sonra Uno, Jenga ve blok dizme oyunlarını da oynuyoruz. Eda Su'ya ne olmak istediğini sorduğumuzda doktor olmak ve bizimle çalışmak istediğini söylüyor. Bunu duymak ise bizi fazlasıyla mutlu ediyor. :) Oyunlarımızın ve sohbetimizin sonuna doğru geldiğimizde miniğimize bir dileği olup olmadığını soruyoruz. Başlarda düşünüp ne istediğine karar veremese de beraber oynadığımız Disney prensesli hafıza oyununu istediğini öğreniyoruz. Siz de bu tatlı miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz? :)

Tatlı mı tatlı miniğimiz Eda Su'nun hediyesi elimize ulaşınca hemen ailesiyle iletişime geçtik. Kontrol için hastanede olduklarını öğrenince hediyemizi büyük bir heyecanla alıp yanlarına gittik. Dört gözle hediyesini bekleyen çocuğumuz, bizi ve hediyesini görünce çok mutlu oldu. Hediyesini merakla incelerken yüzündeki gülümseme ise içimizi ısıttı. Hem Eda Su hem de ailesi gönüllümüze bolca teşekkür ettiklerini söylediler. Biz de onun yüzünü güldüren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: