BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Belinay - Erciyes Tıp Fakültesi

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir bahar gününde üç arkadaş oyunlarımızı ve çıkartmalarımızı alıp kiminle tanışacağımızın tatlı heyecanıyla Genel Pediatri servisine gitmek üzere yola koyulduk. Ziyaretimizde güzel mi güzel, tatlı mı tatlı miniğimiz Belinay ile tanıştık. Kendisi 13 yaşında ve hastanemizde ASD/VSD tanısı (Bir çeşit yapısal kalp hastalığı) ile tedavi görmekte. Miniğimiz getirdiğimiz oyunlardan Jenga’yı seçti ve oynamaya başladık. Oyunu daha önce de oynamış olan prensesimiz hiç yenilmedi. Eğlenceli oyunumuz esnasında miniğimizle sohbet ettik. En sevdiği rengin mavi olduğunu ve konuşmayı, her tür müziği dinlemeyi, takı takmayı çok sevdiğini öğrendik. Ziyaretimizin sonlarına doğru kendisine bizden bir dileği olup olmadığını sorduk ve “Pembe Kalpli Kolye” cevabını aldık. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek onun sevincine ortak olmak ister misiniz?

Dileğimizin fakültemize ulaştığını duyunca çok mutlu olduk. Hemen miniğimizin ailesiyle görüşürek dileğimizi teslim etmek istediğimizi söyledik. Onlar da hastaneye kontrole gelecekleri günü söylediler. Heyecanla o günü bekledik ve o gün geldiğinde dileğimizi de alıp pediatri servisinin yolunu tuttuk. Miniğimize hediyesini teslim ettiğimizde çok mutlu oldu. Heyecanla hediye paketini açtı. Tam istediği gibi olduğunu söyledi. Miniğimizin ve ailesinin yüzündeki gülümsemenin sebebi olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: