BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Belinay - Erciyes Tıp Fakültesi

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Hastanemizin Onkoloji servisine gittiğimizde 4 yaşındaki minik Belinay’ın odasının kapısını çaldık. İçeriye girdiğimizde çok tatlı ve bizimle oyun oynamak isteyen bir prensesle karşılaştık. Dosyasını incelediğimizde Nöroblastom (bir çeşit kötü huylu tümör) tanısı konduğunu gördük. Boyaları ve boyama kitaplarını görünce hemen boyama yapmak istedi. Parmak boyasıyla boyama yapmayı çok sevdiğini söyledi. Hemen rengarenk boyalarımızı çıkardık. Kitaptaki sevdiği şekilleri heyecanla gösterdi. Tüm parmaklarımızı boyalara batırıp birçok şekli beraber boyadık. İstediği her rengi avuçlarımızda birleştirerek elde ettik. Sonra da minik parmaklarıyla tüm sayfaları rengarenk boyadık. Akıllı miniğimiz boyadığımız tüm şekillerin isimlerini bize söyledi. Sayfaları henüz çevirmeden biraz yandan kopya alarak sıradaki şeklimizi tahmin etti. Maskelerimize kadar boya olmuştuk ve çok da eğlenmiştik. Ona ne olmak istediğini sorduğumuzda henüz karar vermediğini söyledi miniğimiz. Ayrıca en sevdiği renk pembeymiş. Biz de "Kocaman pembe bir kutudan ne hediye çıkmasını istersin?" diye sorduk. Prensesimiz bize “Kocaman pembe mutfak” cevabını verdi. Minik Belinay bizden pembe bir mutfak seti istiyor. Miniğimizin yüzünü gülümsetip dileğini gerçekleştirmek ister misiniz? :) 

Miniğimizin hediyesinin geldiğini duyunca büyük bir heyecanla ailesine ulaştık. Prensesimiz bu haberi duyunca çok sevinmiş. Bir an önce hediyesine kavuşmak istemiş. Ailesiyle görüştüğümüzde sabırsızlıkla hediyesini beklediğini ve sürekli bizi sorduğunu da öğrendik. Tabii ki biz de vakit kaybetmeden hediyeyi ona ulaştırdık. Miniğimiz hediyesine kavuştuğu için çok mutlu oldu. Ayrıca gönüllümüze de çok teşekkür ettiğini söyledi. Biz de miniğimizi bu kadar mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: