BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ahmet Talha - Erciyes Tıp Fakültesi

1 1

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Adölesan servisinde yakışıklı mı yakışıklı Talha ile tanışıyoruz. Talha Tip 1 Diyabet (şeker hastalığı) tanısıyla servisimizde tedavi görüyor. 9 yaşında olan miniğimiz yemeğini yerken biz de onunla sohbet ediyoruz. Okula gitmeyi sevdiğini, en sevdiği dersin matematik ve beden eğitimi olduğunu öğreniyoruz. Sohbetimize devam ederken oyun oynamaya karar veriyoruz ve UNO ile başlıyoruz. Talha oyunu çok sevdiğini ve bu oyunda çok iyi olduğunu söylüyor. Söylediği gibi iyi olduğunu göstererek oyunu kazanıyor. Oyun oynamaya Jenga ile devam ediyoruz. Sonra Jenga taşlarıyla domino yapma uğraşına giriyoruz. Miniğimiz bunu yapmayı çok sevdiğini söylüyor. Son olarak Tabu oynuyoruz. Talha oyunu yeni öğrenmesine rağmen çok iyi bir iş çıkarıyor ve bizi yeniyor."Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" sorusunu sorduğumuzda "Pilot" cevabını alıyoruz. Gitmeden bizden bir isteği olup olmadığını sorduğumuzda ise biraz düşünüp uzaktan kumandalı araba istediğini söylüyor. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzündeki tebessüme ortak olmak ister misiniz? :)

Mavi gözlü, sevecen miniğimiz Ahmet Talha'mızın hediyesi elimize ulaşınca hemen ailesiyle iletişime geçtik. Kontrol için hastanede olduklarını öğrenince hediyemizi alıp yanlarına gittik. Bizi görünce çok mutlu oldu. İsimlerimizi unutmamış zeki yakışıklımız. Ayrıca hediyesini de çok beğendi. Hem Ahmet Talha hem de ailesi gönüllümüze teşekkür ettiklerini söylediler. Biz de onun yüzünü güldüren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: