BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mustafa - Ege Tıp Fakültesi

Ege Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sınavlarımızın yoğunluğu arasında enerji depolamak için Nefroloji servisine gittiğimizde Mustafa ile karşılaşıyoruz. Mustafa'nın yüzü bizi görür görmez  gülüyor. Oyun oynama isteğimizi heyecanla kabul ediyor. Jenga oynamaya başladığımızda Mustafa'nın ne kadar becerikli parmakları olduğunu fark ediyoruz. Oyun esnasında sekiz yaşında olduğunu öğrendiğimiz Mustafa hastanemizde Nefrotik Sendrom (Bir çeşit böbrek hastalığı) tanısıyla yatıyor. Oyun esnasında hastane odası kahkaha sesleriyle doldu ve Mustafa bizleri çok güldürdü. Büyüyünce ne olmak istediğinde kararsız olan miniğimiz örümcek adam hayranı olduğunu ve en sevdiği rengin kırmızı olduğunu öğrendik. Kırmızı bir hediye paketinden çıkmasını istediği dileğinin mavi bir uzaktan kumandalı araba olduğunu öğreniyoruz. Siz de zeki miniğimizin yanaklarını gülmekten al al yapmak ister misiniz?

Hediyeyi teslim alır almaz Mustafa'yı ziyarete gittik. Bizi diyalizde karşılayan Mustafa hediyesini görünce gözleri parıldadı. Diyaliz sırasında onunla biraz sohbet edip arabasının sürüş denemelerini yaptık. Heyecanı ve mutluluğu kalplerimizi ısıttı. Mustafa'yı heyecanlandırıp onu mutlu eden gönüllümüze içten teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: