BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 8198 - Ege Tıp Fakültesi

Ege Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havaların artık İzmir'de bile soğuk olduğu bugünlerde çocuklarımızın neşesiyle ısınmak için oyunlarımızla birlikte hastanemizin yolunu tuttuk. Hastaneye doğru ilerlerken açıkça söylemeyelim ki çok heyecanlıydım çünkü bugün Onkoloji servisimize ziyarette bulunacaktık.

Dünya güzeli miniğimiz ile tanıştık. O kadar sevgi dolu bir çocuktu ki onunla tanıştığımızda bir an önce oyunlarımıza başlamak için can attık. Birlikte Bil Bakalım ve Jenga oyunları oynadık. Özellikle belirtmeliyim ki çok iyi oynadı ve hepsinde kazandı. Bil Bakalım oyununda inanılmaz öngörüleri oldu, aynı şekilde Jenga'da da mükemmel bir titizlikle kulemizi büyüttü. 

Oyunlarımızı oynamaya devam ederken bu güzel miniğimizle sohbet etme şansı da bulduk. Bol bol kitap okuduğunda bahsetti bizlere. Belgesel izlediğini özellikle hayvanlarla ilgili olanlara bayıldığını öğrendik.

Bu sohbetlerimizin devamında hayvanlara karşı özel bir ilgisi olduğunu özelikle de kedileri aşırı sevdiğini fark ettik. Köylerinde bir sürü kedileri varmış: Şakir, Misket ve daha niceleri. Kendisi bunları anlatırken o kadar mutluydu ki gözleri adeta ışık saçıyordu.

Sizler de bu ışık saçan gözlerin daha da parlamasını isterseniz dünya tatlısı miniğimizin "Sarı Renkli Peluş Kedi" dileğini yerine getirir misiniz?

Miniğimizin hediyesi bize ulaştığı zaman büyük bir heyecanla Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Hastaneye vardığımızda miniğimizin taburcu olduğunu fakat yakınlarda olduklarını öğrendik. Velisi ile iletişime geçtikten sonra hediyesini vermek üzere yola çıktık. Kapıda bizi heyecanla karşılayan miniğimize hediyesini verdik. Artık her gün yanı başında olacak olan peluş kedisini görmesiyle gözünde okunan mutluluğu ve yeni bir arkadaş edinmiş olmanın verdiği heyecanı gördük. Bizi el sallamalarıyla uğurlayan miniğimize biz de sevgi dolusu el sallamaları ile veda ettik.

Çocuğumuzun dileğini gerçekleştirmede bize imkan sağlayan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: