BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Devran - Ege Tıp Fakültesi

Ege Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bulutlu bir İzmir gününde tanıştık 6 yaşındaki küçük Devran’la. Nefroloji servisine girdiğimizde Devran’ın sıkılmış olduğunu fark ettik. Devran Alport Sendromu (Kalıtsal bir böbrek hastalığıdır.) tanısıyla hastanemizde yatmakta. Ona oyun oynamayı teklif ettiğimizde önce biraz çekinse de sonradan memnuniyetle kabul etti. Beraber Jenga oynamaya başladık oyunu o kadar sevdi ki sıra bize geldiğinde bile bizim yerimize oynadı. Ayrıca oyunda çok da başarılıydı küçük Devran’ımız. Oyun oynarken sohbet etmeyi de ihmal etmiyorduk tabii. Devran’a ne olmak istediğini sorduğumuzda hiç tereddüt etmeden “Asker” diye cevap verdi sonra kardeşlerinden okulundan bahsederken sohbetimizi ilerlettik. Sohbet esnasında Devran’a hayatında gerçekleşmesini istediği en büyük şeyi sorduğumuzda ise biraz düşündü ve büyük kırmızı uzaktan kumandalı bir arabası olsa çok mutlu olacağını söyledi. Biraz daha sohbet edip oyun oynadık ve tekrar görüşmek üzere Devran’la vedalaştık. Siz de Devran’ın bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemenin sebebi olmak ister misiniz?

Bugün Devran’ın hediyesini teslim etmek için annesiyle iletişime geçtik. Ne kadar şanslıyız ki Devran bugün hastaneye kontrole gelmişti. Hediye vereceğimiz kadar onu göreceğimiz için de çok heyecanlıydık. Hastaneye doğru giderken onların da kontrolü bitmişti ve hastanenin dışında onları heyecanla bizi beklerken gördük. O anda Devran da bizi gördü ve mutlulukla bize doğru koşmaya başladı. Ona hediyesini verdikten sonra mutlulukla annesine ve kardeşlerine doğru koşmaya başladı. Hemen hediyesini açmaya koyuldu. Biz de ona hediyeyi açmakta yardım ettik. Devran çok mutlu olmuştu. Devran’ın  gözlerindeki mutluluğu görmemize vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz.
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: