BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kübra - Düzce Tıp Fakültesi TIP FAKÜLTESİ

Düzce Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Pediatri servisine gittiğimizde minik arkadaşımız Kübra ile tanıştık. Kübra Tip 1 Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) hastası. 9 yaşındaki Kübra zekasıyla bizi büyüledi. Oynadığımız Tabu’da kelimeleri harika anlatması, mekanik laboratuvar setini tek başına yapabilmesi ve yüz boyama yaparken fotoğrafa bir defa bakarak şeklin aynısını üzerimizde uygulayabilmesi bizi çok etkiledi ve şaşırttı. Öğretmen olmak isteyen miniğimize bu mesleğin ona çok yakışacağını düşünüyoruz.

Ona projemizi anlatıp "Bizden ne dilersin?" diye sorduk. Duyduklarına inanamayan miniğimiz çok şaşırdı ve mutlu oldu. Heyecandan ne istediğine karar veremeyince bir gün sonrası için sözleştik. Ertesi gün gittiğimizde miniğimiz dileğinden çok emindi. Bizden "Cicciobello Çok Hastayım Bebek" istediğini söyledi. Siz de Kübra’nın bu hayalini gerçekleştirerek onu mutlu etmek ister misiniz?

Kübra'ya hediyesinin geldiğini haber verdiğimizde mutluluktan çığlık atmıştı. Haber verdiğimizin ertesi günü hediyeyi almak için hemen gelmek istedi. Okuldan sonra heyecanlı bir şekilde hastaneye geldi sevimli arkadaşımız. Gelmeden önce oyuncağı ile ilgili videolar, izlemiş bebeğin özelliklerini öğrenmiş. Bu hediyeyi ona gönderen gönüllüsüne çok teşekkür etti. Biz çok duygulandık. Bu hediyeyi bize ulaştıran bu mutluluğa vesile olan kişiye biz de çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: