BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Khatereh - Düzce Tıp Fakültesi

Düzce Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Minik Khatereh'in yanına gittiğimizde arkadaşlarıyla oyun oynuyordu. Minik arkadaşımız 3 yaşında ve Diabetes Mellitus (şeker hastalığı) nedeniyle hastanemizde bulunmakta. Çok cana yakın olan Khatereh bizimle hemen arkadaş oldu. Bizlerle oyun oynamaya başladı. Onunla veterinercilik oynayıp köpek tedavi ettik. Afgan şarkılarında dans etmeyi  çok seven Khatereh ile dans ettik. Aynı zamanda “kolbastı” oynamayı da çok seviyor. Zıplayarak kolbastı oynadı bize. Türkçeyi gayet iyi anlayan ama konuşamayan Khatereh bize kendi  dilinde cevaplar verdi. Ona ne istediğini sorduğumuzda “3 tekerlekli pembe bisikletli bebek arabası” istediğini söyledi. Siz de bu miniğimizin dileğini gerçekleştirmek istemez misiniz? 

Khatereh'in kontrole geleceğini öğrendiğimizde çok sevindik ve hemen servise koştuk. Miniğimiz de bizi görünce çok mutlu oldu. Hemen elimizden tuttu ve hediyesinin yanına gittik. Kutuyu açınca gördüğü Hello Kity başlığını hemen kucağına alan miniğimiz parçalar birleştikten sonra bisiklet olacağını öğrenince de ayrı seviniyor. Beğendiysen gülümseyerek bize gösterebilirsin dediğimiz miniğimiz sıcacık gülümsüyor hemen. Onu bu denli mutlu eden ve kalbine dokunan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: