BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ayşe Gül - Düzce Tıp Fakültesi

1 1

Düzce Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün servisimizdeki 5 yaşındaki miniğimiz Ayşe Gül'ün Ayşe Gül'ün Atriyal Septal Defekt (ASD) hastalığı var. ASD bir çeşit kalp hastalığı. Ayşe Gül’ün yanına gittiğimizde biraz sıkkın görünüyordu ama bizi görünce enerjisi yerine geldi. Giderken yanımızda ona sticker götürmüştük, pembeyi çok sevdiği için hep pembelilerden seçti. Sonra yemek oyuncaklarıyla oyun oynadık, oyun hamurundan yemekler yaptık, çok sevdi bunları. Bu arada da Ayşe Gül'ün en sevdiği yemek yoğurtlu makarnaymış, oyuncaklarla da ilk ondan yaptı bize. Oyun oynarken miniğimizden ana sınıfına gittiğini öğrendik, oradaki arkadaşlarından da bahsetti bize. 23 Nisan'da da oyun oynayacaklarmış ondan da bahsetti, Mickey Mouse olacakmış öyle söyledi. Sevdiği şeylerden de konuştuk. Okulda en çok evcilik ve annecilik oynuyorlarmış, en sevdiği renk pembe ve mormuş, Elsa’yı (Disney karakteri) da çok seviyor. Ayşe Gül'e sorduğumuzda bize büyüyünce aslan olmak istediğini söyledi -babası onu “aslan yeleli kızım” diye severmiş- bir de ayıları çok seviyormuş. Bu muhabbetiyle de güldürdü bizi. Çok sevecen miniğimizle bir de veterinercilik oynadık. Hayvanları da severmiş. Yüz boyaması da yaptık, kedi çizmemizi istedi ve Hello Kitty'li olanı çok beğendi. Biz de ondan çizdik, ona çok mutlu oldu. Fotoğraf çekerken de kendiliğinden eliyle kalp yaptı, çok içten sevecen bir çocuk olduğu için de bize tekrar tebessüm ettirdi. Miniğimize dileğini sorduğumuzda bize Elsa’yı çok sevdiğini ve “Disney Frozen Elsa kostümü” istediğini söyledi (5 yaşa uygun). Siz de bu dileğini gerçekleştirerek miniğimizi mutlu etmek ister misiniz?

Bugün Ayşe Gül'ü hediyesini vermek üzere hastaneye çağırdık. Bizi gördüğünde koşarak geldi, ne diyeceğini merakla beklerken "Ay çok yoruldum" demesi hepimizi gülümsetti. Hep birlikte hediyesini vermek için servise gittik. Babası ve ablası dışarıda beklerken biz tatlı Ayşe Gül'ümüzü hazırladık. Giydiğinde çok mutlu oldu ve önce doktorlarına sonra da bizi bekleyen ailesine kıyafetini sevinçle gösterdi, kendi etrafında döndü. Bu elbiseyi düğünlerde ve ablasının doğum gününde giyeceğini söyledi. Bunu sana alan gönüllüye ne demek istersin diye sorduğumuzda teşekkürlerini iletti miniğimiz. Biz de onu bu denli mutlu eden kalbine dokunan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: