BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Rumeysa - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

1 1

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Uzun süren yağmurlu günlerin ardından güneşli güzel bir çarşamba günü oyunlarımızı yanımıza aldık ve kimle tanışacağımızı düşünerek Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde şeker olduğu kadar akıllı, aynı zamanda komik olan miniğimiz Rümeysa ile tanıştık. Rümeysa 13 yaşında ve Malign Neoplazm (Bir çeşit kanser) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Oyun serüvenimize Jenga ile  başladık, Rümeysa daha önce de oynamış olduğu oyunda bize taktik verdi ve el becerisiyle oyunda ne kadar iyi olduğunu bize gösterdi. Ardından oyun serüvenimize boyama ile devam ettik. Bu sırada sohbet etme fırsatımız oldu, en sevdiği renk maviymiş ve resim dersini çok seviyormuş. Büyüyünce moda tasarımcısı olmak istediğini ve ünlü modacıları takip ettiğini söyledi. Son olarak Monopoly oynadık. Oyunumuza annesi ve ablası da eşlik etti. Oyunu yaptığı zeki hamleler ile miniğimiz kazandı. Ziyaretimizin sonunda dileğini sorduk. Biraz düşünüp mutlu bir yüz ifadesi ile “Lego Seti” istediğini söyledi. Sizde Rümeysa'nın dileğini gerçekleştirip onun o tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz? 

Hediyemiz bize ulaşır ulaşmaz miniğimizin annesiyle iletişime geçtik. Perşembe sabah erkenden hastaneye geleceklerini söylediler, bizde heyecanla o sabahı bekledik. Perşembe sabahı hediyemizi ve önlüklerimizi kaptığımız gibi hastanenin yolunu tuttuk. Hastanenin önünde bizden daha heyecanlı olan miniğimiz karşıladı bizi. Hediyemizi verdik hemen açtı ve çok beğendi. Mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bizim ve miniğimizi böylesine mutlu olmasını sağlayan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: