BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Onur - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

1 1

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli ama hafif rüzgarlı bir kasım gününde, oyunlarımızı yanımıza alarak yeni miniklerimizle tanışmak için heyecanla Çocuk Hastanesi'nin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde 12 yaşındaki Onur ile tanıştık. Onur, hastanemizde Anaplastik Astrositom (Bir çeşit beyin kanseri) tanısıyla tedavi görüyor. Onur ile tanışıp ne oynamak istediğini sorduk, oyun hamurunun olup olmadığını sordu ve bizde var olduğunu söyleyince mutlu oldu. Onur oyun hamuru ile oynarken  bu sırada sohbet etme fırsatımız da oldu. En sevdiği dersin matematik olduğunu ve matematik öğretmeni olmak istediğini söyledi. En sevdiği rengin mavi olduğunu, babasıyla birlikte futbol maçı izlemeyi çok sevdiğini ve ailecek Beşiktaş'ı tuttuklarını söyledi. Konuşurken çok samimiydi, sohbet sırasında bir hafta önce diğer çocukları ziyarete gelen arkadaşlarımızı gördüğünü ve kendisini ziyaret etmemizi onunla oyun oynamamızı beklediğini söyledi. Son olarak da boyama yaptık birlikte ve aldığı oyun hamuru ile resmin üzerine kedi ve yılan figürü yaptı. Ziyaretimizin sonuna gelirken Onur'a dileğini sorduk. Biraz düşündükten sonra  ''Beyaz Peluş Ayıcık" istediğini söyledi. Siz de Onur'un dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Hediyemiz bize ulaşır ulaşmaz miniğimizin hediyesini vermek için hemen yola çıktık. Yağmurlu bir salı günü göz polikliniğinin yolunu tuttuk çünkü miniğimizin göz kontrolü vardı. Bizi gören miniğimiz hemen tanıdı ve çok mutlu oldu. Biraz sohbet ettik sonra hediyemizi verdik. Heyecanlanlı bir şekilde hemen açtı ve çok beğendi. Bu gece ayıcığıyla beraber uyuyacağını söyledi. Miniğimizi böyle gülen gözlerle bakmasını sağlayan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: