BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Neşe - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir günde oyunlarımızı yanımıza aldık ve kimle tanışacağımızı düşünerek Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde şeker olduğu kadar akıllı, aynı zamanda komik olan miniğimiz Neşe ile tanıştık. Neşe 9 yaşında ve Kistik Fibrozis (Tüm salgı bezlerini etkileyen bir tür genetik bozukluk) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Oyun serüvenimize Jenga ile başladık, Neşe daha önce de oynamış olduğu oyunda bize taktik verdi ve el becerisiyle oyunda ne kadar iyi olduğunu bize gösterdi. Ardından Tabu ile oyun serüvenimize devam ettik, miniğimiz bu oyunda da çok iyiydi ve yine tatlı mimikleri, komik sözleriyle bizi çokça güldürmeyi başardı ve kısa süre içerisinde takım arkadaşına 4 kelime anlattı biz ise sadece 1 tane anlatabildik. Son olarak boyama yaptık ve boyama kitabındaki örnekten bağımsız olarak hayal gücüyle çok güzel bir boyama yaptı. Ziyaretimizin sonunda dileğini sorduk. Biraz düşündükten sonra bizden “Oyuncak Aşçı Seti” istediğini söyledi. Siz de Neşe’nin dileğini gerçekleştirip onun o tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Hediyemiz bize ulaştığı gibi miniğimizin mutluluğunu hayal etmenin verdiği heyecanla hemen miniğimizin annesiyle iletişime geçtik. Miniğimizin perşembe günü kontrol için hastaneye geleceğini öğrendik ve sabırsızlıkla perşembe gününü bekledik. Uzun süren yağmurlu günlerden sonra bulutlu bir perşembe günü önlüklerimizi kaptığımız gibi hemen miniğimizin yanına gittik ve hediyesini verdik. Çok mutlu oldu, mutluluğu görülmeye değerdi. Bu mutluluğa sebep olan gönüllümüze teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: