BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mustafa Batu - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir günde oyunlarımızı yanımıza alıp sevinç içinde hastanenin yolunu tuttuk. Hematoloji servisine gittiğimizde 13 yaşındaki akıllı ve çok yakışıklı  Mustafa Batu ile tanıştık. Batu, hastanemizde Lösemi (Kan kanseri) tanısıyla tedavi gören bir miniğimiz. Batu'ya bizimle oynamak ister misin diye sorduk ve o da çok isterim dedi. İlk olarak Jenga ile oyuna başladık. Jenga'da çok becerikli olan miniğimiz kuleyi hiç devirmeden oyunun galibi oldu. Oyun sırasında bol bol konuştuk en iyi dersinin matematik olduğunu, sınavından 100 aldığını, sosyal bilgiler dersini de çok sevdiğini söyledi. Bir ara basketbol oynuyormuş ve basketbol maçlarına gidiyormuş. Galatasaray-Fenerbahçe maçını stadyumda izlemiş. Basketbolu futboldan daha çok sevdiğini söyledi. Batu konuşurken çok tatlı ve samimiydi. Son olarak da Batu'yla Bilgi Çarkı'nı oynadık. Çok eğlenceli geçti, arada annesi de oyuna katıldı. Daha sonra ziyaretimizin sonuna geldiğimizde Batu'ya dileğini sorduk. İlk olarak sizin tekrar beni ziyarete gelmenizi istiyorum dedi. Tekrar geleceğimizi söz verdikten sonra bizden asıl dileğinin ne olduğunu sorduğumuzda "Monopoly" istediğini söyledi ve sonraki ziyaretimizde birlikte oynarız dedi. Sizde Batu'nun dileğini gerçekleştirerek onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Hediyemiz bize ulaşır ulaşmaz hemen miniğimizin annesiyle iletişime geçtik. Miniğimiz Mustafa Batu'nun çarşamba günü kontrol için hastaneye geleceğini öğrendik ve sabırsızlıkla çarşamba gününü bekledik. Yağmurlu bir çarşamba günü önlüklerimizi kaptığımız gibi hemen miniğimizin yanına gittik ve hediyesini verdik. Çok mutlu oldu, mutluluğu görülmeye değerdi. Bu mutluluğa sebep olan gönüllümüze teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: