BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 8365 - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu günlerin ardından, güneşin tekrar bize gülümsediği bir perşembe gününe ziyaretimizin heyecanıyla uyandık. Oyunlarımızı yanımıza aldıktan sonra Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Doktorlarımıza danıştıktan sonra hangi miniğimiz ile tanışacağımızı öğrendik ve sabırsızlıkla odasının yolunu tuttuk. Miniğimiz 6 yaşında ve hastanemizde Nöroblastom (Bir çeşit sinir sistemi kanseri) tanısıyla tedavi görmekte. Miniğimiz bizi gördüğünde çok mutlu oldu ve oyun oynamak için hemen oyunlarımızı çıkardık. İlk önce Jenga ile oyuna başladık. Jenga oyununda ustalıkla bizi mağlup etti. Daha sonra Kartal Göz oyununu birlikte oynadık. Oda arkadaşı ve annesi de oyuna dahil olduktan sonra oyun baya bir eğlenceli geçti. Oyunlarımızı oynadıktan sonra dileğini sorduğumuzda "Üzerinde Futbol Topu Olan Sweat" isteğini söyledi. Hediye tesliminde tekrar oyun oynamak istediğini belirtti. Dileğini aldıktan sonra zamanın nasıl geçtiğini anlamadan ama en önemlisi geçen zamanın ne kadar güzel olduğunu düşünerek hastaneden ayrıldık. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Hediyemiz bize ulaştığı gibi miniğimizin mutluluğunu hayal etmenin verdiği heyecanla hemen miniğimizin annesiyle iletişime geçtik. Miniğimizin cuma günü kontrol için hastaneye geleceğini öğrendik ve sabırsızlıkla cuma gününü bekledik. Yağmurlu bir cuma günü sınav çıkışı önlüklerimizi ve hediyemizi kaptığımız gibi hemen miniğimizin yanına gittik ve hediyesini verdik. Çok mutlu oldu, mutluluğu görülmeye değerdi. Bu mutluluğa sebep olan gönüllümüze teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: