BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 8153 - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir günde sınav çıkışı ziyaretimizi yapmak için oyunlarımızı da yanımıza aldık ve kimle tanışacağımızı düşünerek Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Servisimize vardığımızda bizi 9 yaşında bir miniğimiz karşıladı. Miniğimiz Nöroblastom (Bir çeşit sinir sistemi hastalığı) tanısıyla hastanede tedavi görmekte. Ufak bir tanışmanın ardından hangi oyunu oynayacağımıza karar vermeye çalıştık önce kendisinin de daha önceden oynadığı Jenga oyununu oynadık. Bu oyunda çok iyi iş çıkaran miniğimizle oyunumuza annesi de eşlik etti. Daha sonra kutusu dikkatini çekmiş olacak ki bize Tabu oynamak istediğini söyledi. Bu oyunu daha önce oynamamıştı oyunu kısaca anlattıktan sonra oynamaya başladık. İlk defa oynamasına rağmen çok keyif aldı. Büyüyünce Youtuber olmak istediğini ve küçük tatlı bir köpeğe sahip olmak istediğini söyledi. Miniğimize dileğini sorunca da bayağı düşündü ve sonunda mutlu bir yüz ifadesiyle "İskelet Desenli Sweatshirt" istediğini söyledi. Siz de bu sevimli miniğimizin hayallerini gerçekleştirmek ister misiniz?

Hediyemiz bize ulaştığı gibi miniğimizin mutluluğunu hayal etmenin verdiği heyecanla hemen miniğimizin annesiyle iletişime geçtik. Miniğimizin cuma günü kontrol için hastaneye geleceğini öğrendik ve sabırsızlıkla cuma gününü bekledik. Uzun süren yağmurlu günlerden sonra güneşli bir cuma günü önlüklerimizi kaptığımız gibi hemen miniğimizin yanına gittik ve hediyesini verdik. Çok mutlu oldu, mutluluğu görülmeye değerdi. Bu mutluluğa sebep olan tüm gönüllümüze teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: