BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7387 - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Çocuğumuz 4 yaşında, kocaman hayalleri, rengarenk dünyası olan, neşeli bir kız çocuğu. Hastanemizde ALL (akut lenfoblastik lösemi) tedavisi görmekte. Bizi kocaman gülümsemesi ve rengarenk resimleriyle karşıladı. Geçen hafta, karşı odada kalan arkadaşına ziyarete gelen abi ve ablalarını görmüş. Onun yanına da geleceğimizi anlayarak, bizi beklemeye başlamış. Biz geldiğimizde annesiyle birbirlerine bakıp, gülümseyip ardından bizi zaten bekliyor olduklarını söylediler. Çocuğumuz çok sıcakkanlı, konuşkan bir kız. Yaklaşık yarım saat boyunca onunla sohbet ettik. En sevdiği rengi sorduğumuzda; turuncu, mavi, pembe ve kırmızıyı çok sevdiğini ve birini seçemeyecegini söyledi. İleride ne olmak istersin diye sorduğumuzda, önce çikolata dedi ve tatlı bir gülüşme oldu aramızda. Ardından palyaço olmak istediğini söyledi. Canı çokça mantar çekiyormuş, hatta uzun uzun bize annesinin mantarı nasıl yaptığını anlattı. Aslında mantar dediği yemek mantıymış, bunu anlatımından anladık ama o mantar demeyi tercih ediyormuş :) Nereli olduğunu sorduğumuzda, annesi İzmirliyiz dese dekendisi gerçek memleketinin tarafını bırakmayarak Urfalı olduğunu söyledi. Hatta kebap partisi yapıp bizi de davet etmek istediğini söyledi. Hastaneden çıktığında, geri dönüp hastanede arkadaşlık yaptığı, birlikte tedavi gördüğü tüm arkadaşları ve aileleri ile mangal partisi verip eğlenmek istiyormuş. Dileğini sorduğumuzda tam bir Karlar Ülkesi hayranı olduğunu söyledi. Odası da Elsa bebekleriyle doluydu zaten ve bizden Elsalı yatak örtüsü istedi. Bu miniğimizin dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Çocuğumuz sabırsızlıkla hediyesini bekliyordu. Biz gelince çok mutlu oldu. Hediyesini çok beğendi. Ona bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: