BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7293 - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün yerinde duramayan ve neşesi hiç bitmeyen 8 yaşında bir arkadaş edindik. Onkoloji servisine girdiğimiz anda koridorda bizi karşılayan miniğimiz bizi hemen odasına davet etti. Odasında ablasıyla birlikte vakit geçiren miniğimize sinovyal sarkom(eklem çevresindeki yumuşak dokulara tutunan bir çeşit yumuşak doku tümörü) tanısı konulmuş. Büyüyünce özellikle hemşire olmak istediğini belirten miniğimize neden hemşire olmak istiyorsun sorusunu sorduğumuzda ise bize insanlara yardım ettiklerini ve iyileştirdiklerini söyledi. Bu sırada yanımızda götürdüğümüz boyama kitabını hemen eline alıp bizimle birlikte boyamak isteyen miniğimiz müzik dinlemeyi çok sevdiğini ve özellikle pop, rap tarzı müzik tarzlarını dinlediğini hatta bazı şarkıları ezberlediğinden bahsetti. Boyama kitabını boyarken bizimle sohbetine devam eden miniğimiz bize çok içten ve samimi davranıp kendisinin çektiği bazı videoları bize izletti ve hatta bizimle de bir video çekmek istedi. Tabii ki miniğimizin bu isteğini reddetmeyip onunla eğlenceli bir dans videosu çektik. Konuşmamızın devamında ise miniğimize bir dilemek şansı olsa ne isteyeceğini sorduğumuzda ise bize önce adını hatırlayamasa da fotoğrafını gösterip pembe bir kulak üstü kulaklık istediğini söyledi. Bu tatlı ve zeki miniğimizin dileğini yerine getirip onun mutluluğunda ufak da olsa bir pay sahibi olmak ister misiniz?

Bugün hediyesini teslim etmeye gittiğimiz miniğimiz daha koridordayken odasından bizi görüp, çağırmakla yine o güzel neşesini bizlere hissettirdi. Hediyesi geldiği ve bizi tekrar göreceği için çok heyecanlanan miniğimiz uyandıktan sonra bizim ne zaman geleceğimizi tekrar tekrar sormuş. Tabii ki bunu duyunca böylesine tatlı bir arkadaş edindiğimiz için bir kere daha mutluluk duyduk. Ve bunun üstüne hiç vakit kaybetmeden hediyesini miniğimize teslim ettik. Hediyesini oldukça beğenen miniğimiz hemen telefona takıp kulaklığını denedi ve mutluluk dolu ifadelerle teşekkür etti. Minik prensesimizi bu denli mutlu eden gönüllümüze sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: