BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7272 - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün güzeller güzeli arkadaşımız ile tanıştık. 15 yaşındaki miniğimiz hastanemizde Alveolar Rabdomyosarkom (bir tür yumuşak doku tümörü) tanısı ile tedavi görmekte. Güzel arkadaşımız bizi çok sıcakkanlı bir şekilde karşıladığı için birbirimize çok kısa sürede alıştık. Birlikte çok keyifli bir şekilde sohbet ettik. İleride psikolog olmak istediğini öğrendik. En sevdiği rengin biraz düşündükten sonra mor olduğunu söyledi. Film ve dizi izlemeyi, özellikle kitap okumayı çok sevdiğini söyledi. En sevdiği animasyon-film “Arabalar”ken, en sevdiği kitap serisi ise Sophie Kinsella’dan “Alışverişkolik” serisiymiş. Hatta bu seride “Bir Alışverişkoliğin İtirafları”, “Alışverişkolik ve Ablası” ve “Alışverişkolik ve Bebeği” kitaplarına, bulamadığı için sahip değilmiş. Sıra arkadaşımıza dileğini sormaya geldiğinde bizden “Scrabble Kutu Oyunu” istediğini söyledi. Dünyalar güzeli arkadaşımızın dileğini yerine getirip onun mutluluğunda küçük bir pay sahibi olmak ister misiniz?

Güzel arkadaşımızla buluştuğumuzda gözlerinin ışıltısıyla gözlerimiz kamaştı. Hediyesini açtığındaki mutluluğu gerçekten görülmeye değerdi. Kendisine sürpriz olan en sevdiği serinin kendisindeki eksik kitaplarını görünce daha da mutlu oldu ve defalarca teşekkür etti. Kutu oyununu birlikte oynama sözünü aldıktan sonra yanından ayrıldık. Çocuğumuzun bu denli mutlu olmasını sağlayan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: