BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7248 - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havaların iyice soğuduğu bu günlerde sıcacık gülümsemesiyle içimizi ısıtan miniğimizle tanıştık. Miniğimize Malign Neoplazm (bir çeşit tümör) tanısı konmuş. Yedi yaşında olan miniğimizin odasına girdiğimizde meraklı gözlerle bizi inceledi. Onunla tanışma heyecanıyla direkt konuşmaya başladık. Uzun muhabbetimizden sonra birbirimizi daha da iyi tanıdık ve bir sürü ortak noktamız olduğunu fark ettik. Yaşına rağmen bizimle bir yetişkin gibi konuşan miniğimizden büyüyünce bilim insanı olmak istediğini öğrendik. Sonra konu çizgi filmlerden açıldı. Kral Şakir ve Oscar Çöllerde’yi çok sevdiğini söyledi. Beraber hayvanlarla ilgili konuştuk ve en sevdiği hayvanın bukalemun olduğunu, en sevdiği rengin ise sarı olduğunu bizimle paylaştı. Hayvanlar konusundaki bilgisiyle bizi gerçekten kendine hayran bıraktı. Konu dileğine gelince çok kararsız kaldı fakat uzun bir düşünme süresinden sonra büyük bir uzaktan kumandalı araba istediğini söyledi. Miniğimize istediği oyuncağı alarak mutluluğunun kaynağı olmak ister misiniz?

Havanın günlük güneşlik olduğu bir zamanda hediyesini teslim etmek üzere miniğimizin yanına gittik. Hediyesi için çok heyecanlı olduğunu annesinden öğrendiğimiz miniğimizin yanına geldiğimizde yüzü birazcık asıktı, ancak elimizdeki kutuyu görünce yüz ifadesi hemen değişti. Biraz utangaç olduğu için hediyeyi bizim yanımızda açmak istemedi ancak gözlerindeki ışıltı bütün sevincini bize hissettirdi. Miniğimizi sevindiren gönüllümüze hediyesi için çok teşekkür ediyoruz.
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: