BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7108 - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün onkoloji servisine gittiğimizde bizi 10 yaşındaki sevimli dostumuz karşılıyor. Akciğer malign neoplazmı (bir çeşit akciğer kanseri) tanısı ile hastanemizde kalmakta olan dostumuzla güzel bir gün geçiriyoruz. Odaya girdiğimizde biraz çekingen olan miniğimizle hemen oyun oynamaya başlıyoruz. Elimizdeki boya kalemlerini ve boyama kitabını da veriyor ve dostumuzun arasının resimle de çok iyi olduğunu görüyoruz. Birlikte jenga oyununu oynuyoruz. Dostumuz bu oyunda o kadar iyi ki, kuleleri hiç devirmeden oyunu tamamlıyor. Bizim sakarlıklarımıza ise utangaç gülüşlerle karşılık veriyor. Oyunu oynarken bir yandan da favori çizgi filmi olan Rafadan Tayfa’yı da izleyen miniğimizle keyifli vakit geçiriyoruz. En son dileğini sorduğumuzda ise, gelecekte polis olmayı isteyen dostumuz bizden ‘uzaktan kumandalı polis arabası’ istiyor. Siz de dostumuzun dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki gülümsemenin sebebi olmak ister misiniz?

Hediyesini teslim etmeye gittiğimizde onkoloji bölümünün koridorunda karşılaşıyoruz miniğimizle. Canı sıkılıp katta gezintiye çıkmış miniğimiz bizi görünce sımsıcak gülümsüyor. Gözleri hemen elimizdeki polis arabasına kayıyor ve mutluluktan ne yapacağını şaşırıyor dostumuz. Hemen odasına gidip oyuncağı kutusundan çıkarıp deniyoruz. Tam da hayalindeki araba olduğunu söylüyor sevinçle miniğimiz. Dostumuzu bu denli mutlu eden gönüllümüze sonsuz teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: