BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 6750 - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:


Bugün ziyaret ettiğimiz miniğimiz 6 yaşında, dünya tatlısı ve osteosarkom (bir çeşit kemik kanseri) hastası. Çocuğumuzu ziyarete geldiğimiz sırada kendisini tablette oyuna dalmış bir şekilde bulduk, biz annesiyle tanışırken hiç oralı olmadı, oyunuyla ilgilenmeye devam etti. Bu yüzden onunla tanışmak için dikkatimizi ona verdiğimizde biraz şakalaştık, bize gülse de henüz bir şey söylemek niyetinde değil gibiydi. Başta yaşadığımız bu küçük tatlı iletişimsizliğin sonunda annesinin ısrarlarıyla bıraktığı tabletiyle birlikte adını öğrendik fakat yaşının kaç olduğunu bilmediğini söyledi. Yine annesinin ufak desteğine ihtiyaç duyan miniğin yaşının 6 olduğu konusunda annesiyle hemfikir olmasının şirinliği görülmeye değerdi. Götürdüğümüz jenga oyunundan çok uno oynamayı sevmesine rağmen bizimle zevkle jenga oynamayı sürdürdü, biz ise onun güldükçe çıkan yanaklarını izledik. Polis olmak istediğini söylerken annesinin doktor olması tavsiyesini reddetti. Tanışmamız sıcak geçti, Denizli’deki abisinden ve İzmir’de okuyan ablasından bahsettik. Biz geldiğimizde tablette oynadığı inşaat oyunu ve legoları sevmesini birleştirip inşaat araçları lego seti istediğini öğrendik. Miniğimizin bu neşeli dileğini gerçekleştirmemizde bize yardım etmek ister misiniz? :) 

Bugün akşamüzeri dünyanın en güzel gülüşlü miniğine istediği lego takımını ulaştırdık. Kaç gündür hediyesini merakla bekleyen miniğimiz hediyesini görür görmez büyük bir merakla kutusundan oynamak için çıkardı. Hediyesini o kadar çok sevdi ki uzunca bir süre durmaksızın legolarıyla oynadı. Miniğimizin bu dileğini gerçekleştiren gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: