BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Meyra - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yeni yılın ilk günlerinde bizi şaşırtan bu güzel havanın verdiği mutlulukla ziyaret için dolabımızdan oyunları aldık ve hastanemizin  yolunu tuttuk. Onkoloji servisinde Meyra ile tanıştık. Meyra 11 yaşında ve T-All (Bir çeşit kan kanseri) tanısı ile hastanemizde misafir olarak kalmakta. Odasına girdiğimizde bizi çok sıcak karşıladı. Meyra'nın heyecanıyla direkt oyunlarımıza başladık. Birlikte Kartal Göz oyununu oynadık. Meyra ilk defa oynamış ama oyunu çok sevdi ve çok başarılıydı. Oyunu görme ve el becerileri ile miniğimiz kazandı. Oyun oynarken biraz da sohbet ettik. Meyra 5. sınıfa gidiyormuş. En sevdiği ders matematikmiş ve büyünce doktor olmak istiyormuş. Daha sonra Tabu oynadık, oyunu el becerileri yüksek olan miniğimiz kazandı. En sonunda miniğimiz kendisine ait olan Buz Kralı oyununu çıkardı, bu oyunda da yaptığı zeki hamleler ile Meyra kazandı. Kendisinden ayrılmadan önce ona bir dileği olup olmadığını sorduk. Meyra'nın bizden isteği "Yapboz’’ oldu. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Hediyemiz bize ulaşır ulaşmaz miniğimizin hediyesini vermek için hemen yola çıktık. Yağmurlu bir çarşamba günü Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Bizi gören Meyra hemen tanıdı ve çok mutlu oldu. Biraz sohbet ettik sonra hediyemizi verdik. Heyecanlı bir şekilde hemen açtı ve babasıyla birlikte yapbozu yapacağını söyledi. Miniğimizin böyle gülen gözlerle bakmasını sağlayan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: