BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hayrunnisa - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel güneşli bir günde oyunlarımızı yanımıza aldık ve kimle tanışacağımızı düşünerek Çocuk Göğüs Hastalıkları servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde şeker olduğu kadar akıllı aynı zamanda komik olan miniğimiz Hayrunnisa ile tanıştık. Hayrunnisa 13 yaşında ve Multipl Skleroz(Bir çeşit merkezi sinir sistemi hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Oyun serüvenimize Jenga ile başladık, Hayrunnisa daha önce de oynamış olduğu oyunda bize taktik verdi ve el becerisiyle oyunda ne kadar iyi olduğunu bize gösterdi. Ardından Tabu ile oyun serüvenimize devam ettik, miniğimiz bu oyunu ilk kez oynamasına rağmen çok iyiydi. Yine tatlı mimikleri, komik sözleriyle bizi çokça güldürmeyi başardı ve kısa süre içerisinde takım arkadaşına 8 kelime anlattı biz ise sadece 4 tane anlatabildik. Son olarak boyama yaptık ve boyama kitabındaki örnekten bağımsız olarak hayal gücüyle çok güzel bir boyama yaptı. Oyun oynarken bir yandan da muhabbet ettik ve Hayrunnisa’nın büyüyünce psikolog olmak istediğini ve en sevdiği dersin matematik olduğunu öğrendik. Kitap okumayı çok seviyormuş. Dünya klasiklerinden Suç ve Ceza, Sefiller romanlarını okuduğunu ve çok beğendiğini söyledi. Ziyaretimizin sonunda dileğini sorduk. Biraz düşünüp mutlu ama bir yandan da sevecen bir yüz ifadesiyle “Şeker Portakalı Roman Seti” istediğini söyledi. Siz de Hayrunnisa’nın dileğini gerçekleştirip onun o tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Hediyemiz bize ulaşır ulaşmaz miniğimizin annesini arayıp en yakın ne zaman görüşebileceğimizi öğrendik. Sonra yağmurlu bir pazartesi sabahı hastanenin yolunu tuttuk. Bizleri beyaz önlüklerimizle gören miniğimiz çok mutlu oldu ve mutluluğu görülmeye değerdi. Biraz sohbet ettikten sonra hediyemizi verdik. Hediyesini görünce çok mutlu oldu. Kitapları bir an önce okumak istediğini söyledi. Biz odadan ayrılır ayrılmaz kitabı alıp okumaya başladı. Dostumuzu böylesine mutlu eden gönüllümüze teşekkürlerimizi iletiyoruz.


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: