BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Derya Melek - Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel bir günde oyunlarımızı yanımıza aldık ve kimle tanışacağımızı düşünerek Çocuk Göğüs Hastalıkları servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde şeker olduğu kadar akıllı, aynı zamanda komik olan miniğimiz Derya Melek’le tanıştık. Derya Melek 11 yaşında ve Kistik Fibrozis (Tüm salgı bezlerini etkileyen bir tür genetik bozukluk) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Oyun serüvenimize Jenga ile başladık, Derya Melek daha önce de oynamış olduğu oyunda bize taktik verdi ve el becerisiyle oyunda ne kadar iyi olduğunu bize gösterdi. Ardından Tabu ile oyun serüvenimize devam ettik, miniğimiz bu oyunda da çok iyiydi ve yine tatlı mimikleri, komik sözleriyle bizi çokça güldürmeyi başardı ve kısa süre içerisinde takım arkadaşına 5 kelime anlattı biz ise sadece 1 tane anlatabildik. Son olarak boyama yaptık ve boyama kitabındaki örnekten bağımsız olarak hayal gücüyle çok güzel bir boyama yaptı ve Ali'nin hikayesini biliyor musunuz diye sordu bize hayır deyince bize Tel Ali'den ayı çizdi bu da Ali'nin hikayesiymiş böylece biz onun ne kadar becerikli ve sıcakkanlı oldugunu tekrardan anlamış olduk. Oyun oynarken bir yandan da muhabbet ettik ve Derya Melek’in büyüyünce genel cerrah olmak istediğini öğrendik, ayrıca en sevdiği dersin matematik olduğunu öğrendik ve son girdiği sınavdan 100 almış. Ziyaretimizin sonunda dileğini sorduk. Biraz düşündükten sonra bizden “Renkli Tükenmez Kalemler” istediğini söyledi. Siz de Derya Melek’in dileğini gerçekleştirip onun o tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Minik Derya’mızın hediyesi elimize ulaştığı andan beri büyük bir heyecanla hediyesini ona ulaştırmayı bekliyorduk. Derya’ya hediyesinin geldiğini söylediğimizde sesindeki mutluluk hepimize yansımıştı. Ailesiyle iletişime geçtik ve Derya’nın hediyesini vermek üzere yola koyulduk. Hediyesini Derya’ya verdiğimizde ise gözündeki o ışıltı ve yüzündeki sevinç her şeye değerdi. Eve gidince de gönüllümüzün gönderdiği kalemler ile çizdiği resmi bir videoya çekip bize ve gönüllümüze teşekkür etti. Derya’nın dileğini gerçekleştiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: