BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mustafa Üveys - Dicle Tıp Fakültesi TIP FAKÜLTESİ

Dicle Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Kışın güneşli günlerinden biriydi Üveys ile tanıştığımızda. Üveys Akut lenfoblastik lösemi(Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Hareketli, atılgan ve çok yakışıklı olan Üveys ile tanışmamız hiç zor olmadı. Hemen oyun odasında Make’n Break  oyununu oynamaya başladık. Zaman ilerlerken aramıza Eyüp adlı miniğimiz de katıldı ve sırayla oynamaya başladık. Sonra oyun hamurlarını alıp Üveys'in odasında oynamaya devam ettik. Daha sonra ise birlikte Vikingler adlı çizgi diziyi izledik. Biraz daha zaman geçince Üveys'imizin henüz 6 yaşında olduğunu öğrendik. Üveys'imize büyünce ne olmak istediğini sorduğumuzda bize öğretmen olmak istediğini çünkü öğretmenleri çok sevdiğini söyledi. Miniğimizin dileğine gelince Üveys'imiz binebileceği akülü bir arabası olmasını çok istiyormuş. Üveys'in dileğini yerine getirerek mutlu olmasına aracılık etmek ister misiniz?

Üveys'e hediyemiz ulaştığında malesef yanında değildik. Bize çok güzel bir video çeken Üveys videoda akülü arabasıyla arkadaşlarıyla birlikte oynuyordu. Gönüllümüze çok teşekkürlerini ileten Üveys daha dinç daha güçlü görünüyordu. Bir dilek bir umut demekti. Bir umudu bir mutluluğa dönüştüren gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: