BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ferman - Dicle Tıp Fakültesi

Dicle Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Tatlı mı tatlı, yaramaz mı yaramaz miniğimiz Ferman ile "Ben geldim" diye bağırması ve koşa koşa bizimle oyun oynamaya gelmesi sonucu tanışıyoruz. Ferman 5 yaşında ve Kistik Fibrozis hastası (bir tür kronik akciğer hastalığı). Kendisinin tanısı Çocuk Göğüs Kliniği'nde geçen hafta konulmuş ve tedavisine devam ediliyor.

Ferman'ın bütün oyunlara ilgisi var. Tıpkı o güzel gözleri gibi yeşil renkli boya kalemini elinden bırakmıyor ve beraber boyama yapıyoruz. Boyama kitabındaki bütün hayvanları biliyor. Aynı şey puzzlelardakiler için de geçerli. Ferman'ın bitmek bilmeyen enerjisi bizi bile yeri geldiğinde zorlasa da içimizi ısıtan gülümsemesi her şeye bedel...

Ferman'ın bir tane daha özelliği var: Odada bulunan akülü araba anahtarını kimselere vermemesi... Akülü araba kullanmak isteyen diğer miniklerimizle tatlı tatlı atışsalar da paylaşımcı ruhu ağır basıyor ve eninde sonunda onlara anahtarı veriyor.

Birçok konuda sohbet ettiğimiz miniğimizin konuşmayı en çok sevdiği şey de arabalar oluyor. Kendisinin en büyük isteği ise bir "akülü araba"sının olmasıymış. Siz de Ferman'ın bu güneş gibi gülümsemesini tekrar yaşatmak için dileğini gerçekleştirmek istemez misiniz ?PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: