BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Öznur - Cumhuriyet Tıp Fakültesi

1 1

Cumhuriyet Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneş'in bulutların arasından sıyrıldığı, pırıl pırıl gökyüzünün bize gülümsediği güzel bir günde hastanenin yolunu tutuyoruz. Hemotoloji Servisi'nde tatlı mı tatlı miniğimiz Öznur ile tanışıyoruz. Öznur 11 yaşında ve Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Minik dostumuzla tanıştıktan sonra "Bil bakalım ne?" oynamaya başlıyoruz. Başlarda çekingen olsada sonradan süreye bile ihtiyaç duymadan öylesine başarılı oynuyor ki. Daha sonra oyun hamuruyla devam ediyoruz ve çeşitli figürler yapıyoruz. Aynı zamanda da sohbet ediyoruz minik dostumuzla. En sevdiği rengin kırmızı olduğunu, büyüyünce de polis olmak istediğini öğreniyoruz. Voleybolda da çok başarılı olan miniğimiz arkadaşlarıyla vakit geçirmekten de epey keyif alıyormuş. Onun dünyasını tanımak bizi mutlu ederken bir dilek hakkın olsa ne olurdu diye soruyoruz. Kıyafetli Barbie bebek cevabını veriyor minik dostumuz. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirmek ve yüzündeki tatlı gülümsemeye ortak olmak ister misiniz? 

Minik dostumuz Öznur'a hediyesini teslim etmek için hastanenin yolunu tutuyoruz. Bizi heyecanla karşılayan miniğimiz hediyesini açtığında bu heyecanı ikiye katlanıyor. Bebeğini çok beğenen miniğimiz gönüllüsüne de aynı zamanda teşekkür ediyor ve hastanede sıkıldığında bebeğiyle oynayacağını söylüyor. Ona bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: