BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Elmas - Cumhuriyet Tıp Fakültesi

1 1

Cumhuriyet Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı güzel bir haftanın ilk gününde, kafamızda "Acaba bugün hangi minik dostumuzla tanışacağız?" sorusu dönüyordu. Biraz merak biraz heyecanla Genel Pediatri servisini adımlamaya başladık. Girdiğimiz ilk odada parlayan gözlerle bize bakan Elmas ile karşılaştık. 10 yaşındaki miniğimiz hastanemize birkaç saat önce vaskülit (damarların inflamasyonu) tanısıyla yatmıştı ve etrafı şaşkınlıkla karışık bir ilgiyle inceliyordu. Ona hoşgeldin demeye ve güzel bir karşılama yapmaya karar verdik ve çantamızdaki bütün materyalleri Elmas'ın önüne serdik. Getirdiğimiz birçok oyunun içinden en çok Jenga ilgisini çekti ve bir yandan sohbet edip bir yandan oynamaya başladık. Bir zaman sonra oyunumuza Elmas'ın ailesi de katıldı, Elmas'ın minik kardeşi de şirinlikleriyle neşemize neşe kattı ve birkaç dakika sonra odamızdan kahkaha sesleri yayılıyordu hastaneye. Sohbet ederken Elmas'ın genel cerrah olmak istediğini öğrenince hem çok mutlu olduk hem de heyecanlandık. Çok başarılı bir öğrenci olduğunu ve İngilizce hariç bütün dersleri çok sevdiğini anlattı bize. Birkaç yıl sonra meslektaş olacağımızdan hiç şüphemiz yok. Yavaş yavaş ziyaretimizin sonlarına gelirken en büyük dileğini sorduk Elmas'a. Biraz düşündükten sonra kulak üstü bluetooth kulaklık cevabını verdi gülümseyerek. Miniğimizin bu dileğini gerçekleştirmemize yardımcı olmak ister misiniz?

Hediyesinin geldiğini öğrenir öğrenmez Elmas'ı bulmak için servise gittik ve odaları dolaşmaya başladık. Bir odanın önünden geçerken heyecanla bize bakan bir çift göz gördük. İlk ziyaretimizden bu yana bir değişiklik fark ettik Elmas'ta. Saçlarını kestirmiş ve yeni saçları ona çok yakışmıştı. Kulaklığını görünce çok sevindi ve hemen kutusunu açıp takmak istedi. Yüzündeki gülümseme bütün odaya yayıldı ve mutluluğun bulaşıcı olduğunu bir kez daha gördük. Şarkı dinledikçe iyi kalpli gönüllümüzü ve bizleri hatırlaması dileğiyle Elmas'a veda ettik. Miniğimize ve bize bu güzel duyguları yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: